Fyah Son Bantu křtí desku v Cross][Clubu

Cross][club, 19. 4. 2019, 20:00, vstup zdarma / free entry


Fyah Son Bantu (vlastním jménem David Mukoyani) se narodil 17. ledna 1986 v západokeňském městě Eldoret do hudební rodiny jako nejmladší ze šesti dětí. Již od mládí tíhnul k reggae a časem se z nadšeného fanouška stal hybatelem keňské reggae a dancehallové scény.

Z počátku jej ovlivňovali umělci jako např. Buju Banton, Cutty Ranks, Dirtsman nebo Fugees. Později, pod dojmem písniček od roots & culture interpretů jako Jah Mason, Junior Kelly, Capleton, Sizzla nebo Luciano, se rozhodl pro interpretaci uvědomělých a pozitivních textů, které si přibližně od roku 2002 i sám píše.

První písničku natočil v roce 2004 společně s dalším keňským reggae zpěvákem Ousmanne a od roku 2007 se díky skladbám jako Nairobi Too Rough, God bless, leta fire nebo  Wakilisha stal místní hvězdou. Tato éra vyvrcholila v roce 2010 vydáním split alba Inification s dalším keňským reggae / dancehall velvyslancem Levysillem.

Jak se to tak v životě stává, láska zavedla Fyah Sona do Prahy, kde se později usadil na trvalo. Novou kariéru zahájil ve studiu Mustakillah, kde ve spolupráci s Yukimurou vzniklo několik zajímavých nahrávek. Republiku procestoval se selectory z United Forces of Dub v zádech a vystoupil i na desítkách akcí po celé Evropě.

V roce 2016 navázal, jak se později ukázalo, velmi plodnou spolupráci s producentem Djeiem Gogo, mimo jiné kapelníkem a baskytarystou United Flavour. Kromě změny psané formy jména z Fireson na Fyah Son je nejhmatatelnějším výsledkem jejich spolupráce album Hungry Days. Fyah Son na desce zpívá o těžkém životě v ghettu, rozebírá všudypřítomné sociální problémy a zároveň vyzdvihuje svobodu, lásku a jednotu. Bez nadsázky lze konstatovat, že se jedná o album evropské úrovně, nakonec, jak se dá očekávat od takřka všech Djeiových počinů.

Deska vyšla 1. září 2016 na německém labelu GoodCall Records ve spolupráci se slovenskou značkou Batelier Records a Fyah Son ji pokřtí 19. dubna v holešovickém Crossu. Hosty křtu budou německý zpěvák U-Cee a jeho Mortal Combat Sound nebo Sista Carmen z United Flavour.

VSTUP JE ZDARMA!


fb událost:  https://www.facebook.com/events/584407068428446/