REGGAE 2 JUNGLE STAGE NA BEATS FOR LOVE 2017

motto:

Beats for Love je festival taneční hudby pořádaný v jádru industriální národní kulturní památky. Prostředí Dolních Vítkovic plné železných kulis se na čtyři dny zaplní spoustou hudby a programu. Vzniká tak jedinečná atmosféra plná zábavy a zážitků. „Podařilo se nám vytvořit největší taneční festival ve střední Evropě. Hudbou spojujeme lidi napříč kulturami. Věříme, že festival Beats for Love bude patřit k nejvýznamnějším událostem v Evropě a bude mít čím dál více spokojených fanoušků“.


Beats For Love je multižánrový festival jehož tradice sahá do roku 2013, kdy se prvního ročníku zúčastnilo neuvěřitelných 25 000 návštěvníků.
Stejně jako každý rok, tak i letos se v Ostravě dočkáme Reggae 2 Jungle scény.
A stejně jako každý rok, tak i letos se máme na co těšit!
5. července – 9. července 2017


The Ragga Twins

První velkou hvězdou ohlášenou na letošním ročníku je legendární britské duo za mikrofonem, bratři jak se patří, The Ragga Twins.

Deman Rocker a Flinty Badman, jak si jinak jako umělci říkají,  jsou v jistých kruzích považováni za jedny z průkopníků jungle muziky. Jejich první vystoupení a nahrávky probíhali již v počátcích 90. let a od té doby spolupracovali s velmi dlouhým seznamem zpěváků a producentů začínajícím jménem Aquasky a konče jménem Skrillex. Do dnešního dne vydali Ragga Twins 3 alba a téměř 30 singlů.

The Ragga Twins

The Ragga Twins

The Ragga Twins
The Ragga Twins

The Ragga Twins

The Ragga Twins

The Ragga Twins

Pokud chcete vědět víc o této dvojce a umíte anglicky, pak zkuste třeba tento článek z Wikipedie.


Deadly Hunta

Dalším headlinerem, který se představí na letošním ročníku B4L, je britský vokalista Deadly Hunta.

Deadly Hunta‚ vlastním jménem Trevor, je dalším z veteránů působících na scéně již od devedesátých let. Zásadní moment v jeho životě se udál roku 1994, kdy se mu dostalo příležitosti zazpívat v jamajském studiu Bobby Digital. V tento moment si uvědomil svoje spojení a vztah k hudbě a také to, že právě hudba by mohla být předmětem jeho kariéry. Od této chvíle se začal věnovat veřejným vystoupením, kde dělal předskokana takovým jménům, jako např. Daddy Fredy‚ či samotnému ‚Buju Bantonovi‚. V roce 1996 pak podepisuje svou první smlouvu s labelem MCA.

V Trevorově životě a kariéře se toho za ta léta událo více, než dost. Koho zajímá podrobný přehled, ten se mrkne na jeho BIO třeba na jeho FB profile.


Eva Lazarus

Další hvězdou letošního ročníku Beats For Love je nadcházející superstar, o které ještě hodně uslyšíme, půvabná Eva Lazarus.

Eva se poprvé dostává do širšího povědomí společně s britským projektem Dub Mafia, kde působí jako front woman a sklízí tak neuvěřitelné úspěchy, že si o ní lidé začínají povídat jako o druhé Lauryn Hill.

Jelikož projekt Dub Mafia je jejímu potenciálu malý, vydává se Eva i na dráhu sólo umělkyně, na které se věnuje žánrům od Reggae, přes Hip-Hop, Drum’n’Bass, až po Jungle a trochu dál. Spolupracuje se jmény jako Stanton WarriorsEtherwood, Dub FX, Mr Woodnote, Danny Byrd, Jus now, Gotsome, Serocee, Gardna, Aries a hromadou dalších.

Eva Lazarus

Eva Lazarus

Eva Lazarus

Eva Lazarus

Eva Lazarus

Eva Lazarus


Jamie Irie

Jamie Irie, vlastním jménem Jamie Buckley Saysell, je rodák z britského Gloucesteru, kterého jsme na festivalu B4L mohli slyšet již v roce 2015. Již ve svém útlém věku Jamie propadl lásce k reggae a dancehall muzice, která velice rychle vyústila v psaní prvních rýmů.

Za dobu svého působení na scéně vydal 3 alba, 1 EP a 3 singly.

Na festival Beats For Love Jamie dorazí se svým dvorním DJem, který si říká Scotty.


General Levy

Posledním zahraničním headlinerem letošní Reggae 2 Jungle scény není nikdo jiný, než General Levy, autor nesmrtelné hymny všech junglistů a příznivců filmu ‚Ali G In Da House‚ pecky nazvané ‚Incredible.

General Levy, vlastním jménem Paul, se narodil 28. dubna 1971 v Londýně a od mala se potuloval mezi indicko-asijskou a africkou komunitou, což ovlivnilo jeho hudební chutě. Již jako 14tiletý pořádal soul, ska, hip-hop a calypso párty kolem hlavního města, na kterých zároveň i vystupoval. Netrvalo to dlouho a první nahrávací studia začala volat a dožadovat se jeho vystoupení. Jeho kariéra tak nabrala na otáčkách.

Od té doby se stal jedním z nejžádanějších MCs své generace. Singly jako Tell Me Why nebo You Can’t Hurry Love jeho žádanosti jen přidaly, což vyústilo v jeho debutové album Double Trouble, které vyšlo v roce 1992. Aby toho nebylo málo, v roce 1994 vydává společně s producentem M-Beat legendární pecku Incredible, která za celou dobu své existence neupadla ani jednou jedinkrát v zapomnění.

Do dnešního dne General Levy spolupracoval snad s každým, na koho si jen vzpomenete.


General Levy

General Levy

General Levy

General Levy

General Levy


Český support

Český support zatím nebyl vyhlášen, proto si ho zatím necháme pro sebe. Pro více informací proto sledujte buď oficiální stránky festivalu B4L a nebo stránky naše.


 General Levy (UK)

fb událost: https://www.facebook.com/events/871120126355966/Zpracováno s dopomocí raggajungle.cz a b4l.cz