DREADZONE (UK) přijíždějí na CZ tour

Anglická parta Dreadzone se vrací do Česka, aby představila svojí novou desku Dread Times, která vyšla letos v únoru. Nenechte si ji ujít!


12. 10. Praha, Lucerna Music BarDreadzone / UK, support: MikkiM & MC Turner

13. 10. Plzeň, Buena Vista ClubDreadzone (UK) & Švihadlo – Plzeň

14. 10. Písek, Kulturní důmDreadzone


Dread Times je už osmé studiové album kapely a čtvrtý release na vlastním labelu Dubwiser. Jejich old skool dread sound se na nové desce vrací k dub a reggae kořenům, ale zároveň využívá moderní elektronické beaty. Conscious texty, sociální nerovnost a záležitosti srdce a mysli se na nové desce pojí se dubem 21. století. Album Dread Times je eklektickou jízdou, která čerpá z bohaté třiadvacetileté historie, ale zároveň se dívá dopředu. Kromě dlouholetých členů kapely (Greg Dread, Leo Williams, Chris Compton, Earl 16, MC Spee) se na albu představuje také mladá krev – nejnovější člen crew Bazil a Gregův syn Marlon.

Průkopníci electro-dubu vznikli v roce 1993. K zakládajícím členům bubeníkovi Greg Robertsovi (ex Big Audio Dynamite) a Timovi Branovi se brzo přidali basista Leo Williams a klávesista Dan Donovan (ex Big Audio Dynamite). Oblíbená kapela evropských festivalů v roce 1994 otevírala Pyramid Stage na legendárním britském festivalu Glastonbury. Jejich unikátní směs electra, dubu a reggae se stala brzy velmi populární mezi fanoušky nejen na Britských ostrovech, ale i po celé Evropě.


www.dreadzone.com


 


 Více muziky od Dreadzone si můžete poslechnout v pátek 6. 10. 2017 od 22:00 hodin v pořadu REGGAE KLUB RADIA 1 v Praze na frekvenci 91,9 FM nebo v Plzni na 97,5 FM a nebo kdekoli, kde je připojení na internet, přes Play.cz.

Také si můžete nainstalovat appku do vašeho mobilu: pro Android nebo pro iOS.