Zimní Uprising přiveze do Bratislavy jamajské reggae hvězdy!

Začátkem prosince zahřejí Bratislavu už podeváté tropické reggae rytmy. V sobotu 1. prosince vystoupí na Uprising Winter Edition dvě etablované jamajské hvězdy, Jah Mason a Turbulence, za doprovodu kapely Fireman Crew. Připravte se na noc plnou kvalitního reggae a dancehallu v Ateliéru Babylon se světovými hosty a pestrým výběrem z domácí scény.

Se svou uvědomělou hudbou, charakteristickým raketovým flow a více jak pětadvacetiletými zkušenostmi se řadí mezi nejlepší žijící reggae interprety. Jah Mason je se svou tvorbou a vysoce energickou show oblíbený po celém světě. Na Slovensko se v zimě vrátí po dlouhých devíti letech a potěší i naše fanoušky. Autora známého hitu „Princess Gone“ můžete znát i z alba Inna Jamdown od kapely Medial Banana, na který přispěl svojí „Ganja Medley“.

Ve světě reggae hudby se pohybuje již téměř 20 let, ale u nás se letos představí poprvé – jamajský reggae & dancehall zpěvák Turbulence. Pravý rastafarián, který se z ghetta díky hudbě vypracoval až na výsluní. O průlom jeho kariéry se postarala píseň „Notorious“ (2004), která se umístila na prvních místech reggae a dancehall žebříčků na Jamajce, v New Yorku, Londýně či Japonsku. A hrála se mocně i u nás. V roce 2007 se objevil v dokumentárním filmu Rise Up, který zachytil svět undergroundové hudby na Jamajce, a také Turbulencův vzestup a cestu k mezinárodnímu úspěchu. Dokument získal uznání nejen světových médií, ale také i několik ocenění.

Devátý ročník zimního Uprisingu se uskuteční v sobotu 1. prosince 2018 a těšit se můžete na další zahraniční i domácí jména. Lístky jsou v předprodeji v síti Ticketportal a na domovské stránce festivalu www.uprising.sk.

Více info na:

https://www.fb.com/uprisingfestivalofficial/ (FANPAGE)

https://www.facebook.com/events/245642842793263/ (EVENT)

https://www.instagram.com/uprising_festival/ (INSTA)

http://bit.ly/uwe2018-tickets (LÍSTKY)

#UWE2018

zimní uprising