KattyGyal Kenta

Zpěvačka s nezaměnitelnou barvou hlasu, kombinující reggae, dub a digital. - 07/2018 update

KattyGyal Kenta se na hudebních stagích bez přestávky objevuje již víc než 11 let. Kariéru odstartovala jako raperka a vydala historicky první female rapové CD v ČR. Nejen díky tomu jsme ji mohli několikrát vidět na Hip Hop Kempu, vystupovat v TV Óčko nebo si o ní přečíst ve významných žánrových časopisech, jako např. bBarák.

kattygyal kenta

Po té se stala frontwoman kapely SilesiJah All Stars a učarovaly jí karibské rytmy. S kapelou vybojovala zasloužené druhé místo ve východoevropském kole soutěže European Reggae Contest 2011. To odstartovalo zájem promotérů a kapela koncertovala v nepřeberném množství klubů i na festivalech v Čechách, v Polsku i na Slovensku.

V roce 2013 Kenta společně s polským zpěvákem a producentem Chvascem z kapely Silesian Sound připravila demo On the Road. To ji poprvé představilo jako sólovou zpěvačku a v roce 2014 odehrála 46 koncertů. Vydala singl Inna di park, který později zremixoval britský junglový DJ Jamie Bostron. Polské publikum oslovila svým dvojjazyčným (polsko-slovenským) video-stuntem v rámci SlengTeng Challenge.

V roce 2014 se též objevila na exkluzivní kompilaci předního českého reggae producenta Cocomana Sklizeň 2014. Singl “Tym rytmem” po boku polského MC Mikaela a českého rapera Khomatora byl jedním z nejlépe hodnocených tracků alba a dočkal se i videoklipu.

Následující roky se Kenta věnovala intenzivnímu koncertování a nahrávala singly, spolupráce a dubplaty. Několika počinům se dostalo i vizuální podoby.

 • singl Poor Boy 2015,
 • videoklip k singlu Time Killa 2016 (produkce Doobie Sound / SE),
 • videoklip k písni Škola Volá – spolupráce s Urban Robot 2016 (album oceněné žánrovou cenou Anděl),
 • videoklip k singlu Warrior Reggae – spolupráce s MC Mikaelem (PL),
 • píseň Spongebob na albu Sklizeň 2016 – sampler Coco Jammin‘ Production,
 • singl Soldier of the art 2017 (produkce Dreadsquad PL).

V roce 2017 se tvorba Kenty výrazně posunula směrem k dubwise a digital reggae. Začala více vystupovat jako MC na soundsystémových parties, s čímž již dříve sbírala zkušenosti po boku české selektorky Dashi Fyah. Vystoupila i na festivalu Electropicales na ostrově Reunion, kde vystoupila po boku headlinerů jako Congo Natty, Kebra Ethiopia Sound System, Aba Shanti a Jah Screechy na místním soundsystému Equality HiFi. Kromě jamů a vystupování s místními muzikanty stihla na Reunionu také natočit videoklip k tracku „Dub it“ francouzského producenta Jahmatyho. Ten se též objeví na jejím novém albu.

Na začátku roku 2018 byla Kenta také přizvána do projektu Women on a mission vycházejícího ze spolupráce Cross Clubu a anglického producenta Stevea Vibronicse. Projekt v podobě alba a rozhovorů s umělkyněmi z celého světa vznikl na podporu žen nejen v muzice.

Chystané album Invisible Roots je svým obsahem velmi pestré. Ústředním stylem je steppa dub a digital, ovšem nechybí ani new roots reggae či rocksteady. Hudební produkci mají na svědomí producenti z různých koutů Evropy (RU, GB, UA, FR, SE, PL, SK, CZ) a anglické texty jsou jako vždy výhradně z Kentiny vlastní dílny. Jako hosté na mikrofonu se objeví Fyah Son Bantu z Keni a legendární jamajský veterán žijící v anglii Jah Screechy. Track “Television MAD”s touto legendou je zároveň prvním vydaným singlem z alba a už o něj projevilo zájem britské rádio Kane FM.

kattygyal kenta

Překvapením je také remix tracku Love my life od celosvětově známého dubového producenta Vibronicse a také jedna produkce od vycházející dubové hvězdy, ukrajinského Plus Steppera.

V současné době se Kenta soustřeďuje na vystupování mimo ČR. Jejím cílem jsou velké evropské (nejen) reggae festivaly a produkce vlastní tvorby na vinylu. Dub a digital reggae mají největší potenciál právě v této podobě a vinyl se dnes stává stále populárnějším nosičem i v globálu.

Největší odehrané festivaly:
 • 2✕ Hip Hop Kemp (Bandzone stage)
 • Sázava Fest (Muzikus stage)
 • Reggae Most PL (hlavní stage)
 • Just Chill festival SK (hlavní stage)
 • Cibuľa festival SK (Reggae & Hip hop stage)
 • 3✕ Reggae Cultural vibez (ročník 2017 na hlavní stagi)
 • 4✕ Beats for Love (Reggae2Jungle stage, Electroswing stage)
 • 2✕ Uprising festival SK (Dancehall stage)
 • 2✕ Muffin Open Air festival (Reggae stage)
 • Electropicales festival Reunion Island (Dub stage)

Na jednom pódiu se Kenta také objevila s řadou zajímavých jmen: The Spankers, Deadly Hunta, Solo Banton, Soom-T, United Flavour, Perfect Giddimani, Raging Fyah, Riddim Colony, MC Kemon, Steppa Style, Fyah Son Bantu, Rocky Leon, Dreadsquad, Tribuman, Longfingah, Jah Screechy, Ragga Twins, Congo Natty, Eva Lazarus.


Kontakty:

https://www.facebook.com/KattyGyalKenta/
e-mail: KattyGyal@gmail.com
telefon: +420 731 134 461

a další videa čekuj na https://www.youtube.com/user/NotoriousKenta/

Kattygyal kenta

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více