LOODI – VYBZ KARTEL PROTI VŠEM

Chtělo by se říci s klasiky (v tomto případě Šimek & Grossmann), že spory o autorská a vydavatelská práva patří k jamajské hudební produkci jako k velbloudovi hrby. A to nejméně od šedesátých let minulého století.  Posluchačům je to samozřejmě jedno, ale zúčastněným stranám jde, jak jinak, o peníze. I když, v některých případech, je spíš přání otcem myšlenky.

Tentokrát jde pravděpodobně o skutečné peníze, protože v ohromné nadprodukci se objevil hit, který zaujal širokou veřejnost. Loodi má od 11. listopadu loňského roku takřka 10 miliónů shlédnutí na Youtube a prodává se na všech obvyklých on line platformách.

K úspěchu duetu Shenseea x Vybz Kartel v produkci So Unique Records Elvise Redwooda jistě přispěl i videoklip plný sexy jamajských tanečnic.

     

Mimochodem, Shenseea se k tomu vyjádřila už letos v lednu ve známé jamajské talk show On Stage, bez nijak zvlášť velkého ohlasu.

A najednou, 24. dubna 2017, vyšla „originální verze“ pouze s hlasem Vybz Kartela a s prohlášením, že tato skladba nikdy nebyla zamýšlena jako duet. Tuto verzi si můžete pustit v záhlaví tohoto článku.

Elvis se vyjádřil o dva dny později, pak se přidal třeba i Ninja Man a mnozí další. Prostě o Vybz Kartelovi a Loodi se po půl roce od uvedení první verze začlo zase všude mluvit.

No prostě mega viral, najednou je Vybz Kartela všude plno, diskuze jedou na plný obrátky a světe div se, včera VP Records, asi jen shodou náhod, vydali nové Vybz Kartelovo album PARTY.

Nemáte z toho tak trochu pocit, že jde o záměrnou manipulaci? Já tedy ano.

Ale co, aspoň budeme mít zase co poslouchat  😉

P.S. Ale Loodi na albu není…. a včerejší novinka Remember me také ne…

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více