3 O‘ Clock Roadblock

[článek #395]

Nějak se nemůžu zase pořádně rozhoupat a tak tu mám jeden poznatek, kterej bych normálně snad i přehlíd, jako že asi určitě, kterej mi na FB dohodil Vincent Vega takže zase velkej dík.

Skladba  „Rebel Music (3 O’Clock Roadblock)“, která vyšla původně na desce Natty Dread v roce 1974, v textu říká něco jako: „proč se nemůžeme volně toulat po zemi? proč nemůžeme být to co chceme být? my chceme být volní… tří hodinový zátaras (silniční) – policejní hodinka, a já musím zahodit můj malý stonek od byliny, vem si mou duši a proklej mě, ověř si můj život když jsem na pochybách, tři hodinový zátaras, hej poldo, nemáte o mě žádnej rodnej list, vezmi si mou duši a proklej mě, zkontroluj můj život, když jsem na pochybách“ a tak dokola (překlad Vincent Vega).

Připomíná mi to scénu z filmu Countryman, kdy jedou ty dva chlápci na motorce a před fízlama schovávaj jointy, nebudu to dál rozempisovat, znalí věděj! A v pozadí hrála právě „Rebel Music“.

No, zase jsem se přesvědčil, jak nás ten Island Records ojebal, na videu chybí kousek záznamu, kterej právě já bych taky asi přehlíd. Celý je to v úvodu dokumentu Rebel Music. Nevim o co jim šlo, přitom ten koncert z roku 1977 z Londýna je absolutně luxusní, nevim proč to tak ořezávali. Je to přesně to, co Bob nechtěl, je to byznys. On říká — „When you speak about rastafari it touch the heart“ — když mluvíš o rastafari tak se to dotýká srdce (překl. V.V.).

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více