Deeside Leisure Center 1980

[článek #387]

Chci to nějak postupně trošku víc kompletovat a věnovat se víc jednotlivým koncertům, pěkně to zabírat do detajlů a když to jde a info jsou, co by ne…

Donedávna jsem měl pouze záznam kterej začínal „Marley Intro“ a končil skladbou „Work“, nedávno jsem ale objevil záznam, kterej obsahuje 4 skladby I Threes a končí ve čtvrtce useklou skladbou „Could You Be Loved“, pěkně se mi to začíná kompletovat.

Opět jsem listoval info na webu midnightraverblog.com, což je ve světě reggae super web napráskanej hromadama super věcí. Oni tam píšou o tomhle koncertu nějaké informace, které vyšly v červenci roku 1980 v britském tisku Chester Chronicle, tak je budu taky citovat:

V té době už portfolio Boba Marleyho obsahovalo obrovskou hromadu repertoáru. I kdyžhrál pár klasických skladeb, které, si myslím, zná spousta lidí, nebylo Deeside Leisure Center vyprodáno. Nebylo to ale vůbec špatné vystoupení, ti co přišli si koncert náležitě vychutnali.

I tak bylo pod podiem kolem 4 500 lidí. Koncert zahájilo čtyřmi skladbami vokální trio I-Threes, přesto ale bylo jasné, na koho lidé přišli. Pomalu kostelní ticho přehlušil jásot publika při úvodní skladbě „Natural Mystic“. Bob  přišel, pozdravil a v bílé záři reflektorů rozhodil obrovské dready.

Koncert začal, jak bylo řečeno, skladbou „Natural Mystic“ a až do skladby „Jammin“, kdy Bob na chvilku opustil podium. Bylo jasné že nenechá 4 500 lidí stát jen tak. Po malé pauzičce se vrátil a skladbou „Exodus“ dále šířil svoje poselství.

Po hudební stránce naprostá paráda. Bob, aniž by se striktně držel originálů, promlouval k publiku. Bylo to velmi profesionální a bylo vidět, jakou mají the Wailers fantazii a jsou flexibilní, na rozdíl od některých kapel, co zahrají skladby stejně, tak jsou jsou na deskách, jejichž prodej propagují.

Koncert za hlasitého skandování publika uzavřela skladba „Get Up Stand Up“ .

Hodnocení – Vynikající!!! AF Chester Chronicle, červenec 1980.

Ta už, ale, bohužel, na záznamu není. Četl jsem, že na koncertě ještě zazněly „Roots Rock Reggae“ a „Kinky Reggae“. Archív se dochoval ve vysoké kvalitě, proto je dodnes jedním z nejoblíbenějších z roku 1980. >>> ZDE <<< si ho můžete celý poslechnout. Tak zas někdy, jak bude nálada něco napsat….

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více