Intervijů s Fikishou Cumbo

[článek #398]

Fikisha Cumbo měla v 70. a 80. letech možnost setkávat se s Bobem Marleym a Peterem Toshem. I když si hafo lidí myslí, že pochází z Jamajky, Fikisha se narodila v Houstonu v Texasu. Studovala biologii a chemii v New Yorku, kde se taky s oběma zpěváky poprvé setkala. Od poloviny 70. let začala fotografovat a publikovat, dnes je autorkou mnoha knih a také třeba i autorkou fotografií na obalu Peterových alb Equal Rights a Honorary Citizen.

Fikisha Cumbo se s Bobem poprvé setkala 20. června 1975 ve 24. patře hotelu Barbizon Plaza v New Yorku, kde byli Bob s kapelou ubytovaní před koncertem na Festivalu Schaefer (viz článek #396).

Zajímavostí je, že Fikisha byla pravděpodobně první černoškou, která s Bobem dělala rozhovor mimo Jamajku. Novináři, kteří zpovídali Boba před ní, byli vesměs bílí muži. Navíc to byla fanynka zamilovaná do alba Natty Dread a snad i proto byl Bob otevřenější než kdy před tím.

Záznam je i součástí mého archívu a >>> TADY <<< si ho můžete poslechnout. A jestli by mě ho i někdo přeložil, tak ho budu všude chválit.  😉

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více