Na letišti Le Bourget 1980

[článek #385]

Často slýchávám o koncertu v Itálii, kam se přišlo podívat 100.000 lidí. Asi i v důsledku toho, že se zrovna v Milánu konalo Mistrovství světa ve volejbale, kterej Italové zbožňujou, tam přišlo tolika lidu. Jak tomu bylo v Paříži 3. července 1980 nevím, faktem ale je, že koncert se uskutečnil na letišti Le Bourget a koncertu se zůčastnilo i tak neskutečných 50.000 lidí. Zajímavostí může být vzácný kraťoučký videozáznam z přípravy na koncert + „No Woman No Cry“ živě. To by mě zajímalo, jestli alespoň v archívu www.ina.fr, odkud jsou tyto ukázky, mají skladby celé. Uvidíme v průběhu dalších let.

Archív koncertu je v celkem dobré kvalitě. Zajímavostí je, že koncert je uchován ve dvou archívech stejné zvukové kvality, liší se akorát skladbou „Work“, jaký to má smysl, nevím. Chaos do věci vrazil nějaký kokot, který je ještě navíc omylem označil štítkem Le Bourget, Live in Paris 80, ale v tom druhém případě se jedná o koncert z Dijonu o měsíc dřív, ve skladbách je pak strašnej chaos, je toho plnej internet a je to k pos*ání pak něco hledat!!! Ale ten kdo má ve věci jasno, to pozná  snadno ;).

Zajímavostí je taky, že na koncertu chybí záznam skladby „Redemtion Song“. Jsem si na 100% jistej, že na koncertu zazněla! Je to potvrzené i fotkou z novin odkazující na tenhle koncert. Nikdo moc neví, jestli je skladba vůbec zaznamenána. Je možné (a už jsem se s tím párkrát setkal), že v okamžiku zahrání skladby nahrávajícímu došla v magiči, kterým šou nahrával, páska a než si toho všiml, byla skladba dávno pryč. Druhou možností je, zda majitel originální pásky to vůbec do světa pustil. Uvidíme!

Byl to poslední koncert v Paříži a předposlední na Evropském kontinentě, vkládám sem i zmíněnou skladbu „Work“ + trošku jinak zahranou skladbu „Could You Be Loved“. Tak zas jindy….

 

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více