OSN Mírová medaile Třetího světa

[článek #393]

Nejraději bych byl, kdybych někde našel přeložené přesně to, co říká. Holt, musím dneska poskrovnu.

OSN Mírovou medaili Třetího světa (The United Nations’ Peace Medal of the Third World) obdržel Bob Marley 15. června 1978 v New Yorku. Zpěvák získal tuto poctu za jeho příkladnou práci v boji proti nespravedlnosti v době politických nepokojů na Jamajce.

Medaili mu jménem 500 miliónů Afričanů udělila Delegace afrických zemí při OSN pod vedením velvyslance Senegalské mládeže při OSN Mohmmadu Johnny“ Seka.

Jamaica Gleaner, 2. července 1978

Jamaica Gleaner, 2. července 1978

 

Jamaica Gleaner, 5. srpna 1978

Podle výrazu v obličeji to Boba hodně potěšilo, osobně si myslím že to pro něj mělo větší váhu než některé zlaté desky, které za svojí kariéru obdržel.
Dva dny po obdržení medaile Bob s kapelou zahájili turné Kaya ve slavné hale Madison Square Garden. Pro zajímavost uvedu, že v druhé polovině koncertu měl Bob na sobě stejnou košili jako ve slavnostní den, kdy mu byla na tiskové konferenci v hotelu Walldorf Astoria medaile předána.

Tato událost se, z mě neznámých důvodů, často zamlčuje. Nevím proč, ale v žádném z dokumentů, film Marley z roku 2012 nevyjímaje, se o udělení medaile nikdo nezmiňuje a to je chyba.

Na videu čas 18:33

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více