[článek #384]

Už dva dni schraňuju materiály k dnešnímu tématu, i když jsem to chtěl vydat dřív, abych se trefil přesně 34 let po koncertu, který byl uskutečněn 26.června 1980, ale nebyl to poslední francouzský koncert.

Je to už pět let, co jsem se o tomto koncertu zmínil, a dlouhou dobu jsem měl na titulní straně fotku právě z Toulonu. Zajímavé je, že i Tanatik z bob-marley.es také před 2 dny o tomto okamžiku psal, ale je to shoda náhod. Píšu zrovna na co mám chuť, nenechávám se ovlivňovat okolím!!!  😉

 guzfuifughu

Nejzajímavější věcí, když se mi vybaví Toulon 1980, je skladba „Africa United“ a strašně mizerný audio záznam pořízený, s největší pravděpodobností, z publika. Je tu ale ještě nekonečná hromada fotek, které se dají snadno poznat. Bob měl na sobě fialové addidas tepláky, světle modré tričko s nápisem „In Pursuit Of Human Rights“ a sako, což, když se nad tim dneska zamyslim, působil jako dokonalý exot, bez urážky… Super je snímek přímo Bobem podepsanej.

Měl jsem kdysi na starém pc uloženou stránku s galerií fotek ze zákulisí, za boha to nemůžu najít, kdyby třeba někdo z vás věděl, hoďte mi to prosim do komentářů. Není to snadný vypátrat, událost kolem tohohle dne fotily dva fotografové: Jean-Pierre Weiller, Serge Assier a možná jich bylo víc, protože jsou tu ještě snímky pro oficiální tisk.

 1ef32d32f9f758b746c2f2d7b117c45b

Na koncertu bylo něco málo přes 22 tisíc lidí, což není málo. Jeden z francouzských novinářů, Claude Ardid potvrdil, že před koncertem si šel Bob na parkoviště zakopat fotbal s náhodnýma návštěvníkama, nikde žádná ochranka, to si dnes nedokáže nikdo představit. „Bylo to neskutečné a tenhle zážitek zahrát, zakopat si s Bobem fotbal, patří k mým nejcennějším zážitkům v životě, tenhle zážitek překonal i jeho grandiozní výkon na koncertu, který jsem viděl“.

 roots rock reggae toulon 80

Skladba „Roots Rock Reggae“ byla celkově při Uprising turné spíše vzácností.

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více