Buju Banton připravuje Long Walk To Freedom Tour

Buju Banton oficiálně vyhlásil, že po propuštění z vězení vyrazí na Long Walk To Freedom Tour!

Buju Banton se příští léto chystá vyjet na celosvětové turné. Jeho organizační tým nám potvrdil, že je to pravda a přidal i oficiální plakát.

buju tour 2019

 

„Těším se na přípravu, termíny koncertů přibývají. Už se moc těším na to, že se zase brzy uvidíme. Zůstaňte ve spojení! “ Vzkazuje nám Buju.

Termíny koncertů budou oznámeny v následujících týdnech. Turné se zúčastní i speciální hosté jako např. Beres Hammond nebo Agent Sasco a rozhodně se prý můžeme těšit i na další hvězdy, které se během turné k Buju Bantonovi na pódiích připojí.

Long Walk to Freedom tour je prvním Buju Bantonovým cílem po jeho propuštění z vězení. První koncert na jaře příštího roku má už potvrzen na Trinidadu a Tobagu, ale proslýchá se, že jeho první gig bude přece jenom na Jamajce. Ale to je zatím jenom domněnka, tuto informaci zatím ještě nikdo kompetentní z jeho týmu nepotvrdil. Potvrzen je také koncert 30. března na Nassau National Stadium na Bahamách. Tak snad dojde i na nás.
Co třeba na Uprisingu, Sveťo?

A pro ty z vás, kdo nemohli zažít třeba Žízníkov 2009, je tu malá rekapitulace:

Buju Banton, občanským jménem Mark Myrie, je jedním z nejúspěšnějších reggae / dancehallových umělců všech dob. Prodal miliony desek po celém světě a v roce 2011 získal cenu Grammy za album Before the Dawn. Ještě předtím byl nominován na Grammy za nejlepší reggae album v letech 2004 (Friends for Life) a 2010 (Rasta Got Soul).

V současnosti si Buju v Miami na Floridě odpykává desetiletý trest odnětí svobody za obchodování s drogami.
8. prosince 2018 bude podmínečně propuštěn a deportován na Jamajku.

16. ledna 2011 byl Buju propuštěn z vazby na kauci, aby na Bayfront Amphitheatre v Miami mohl předvést svou poslední show před nástupem trestu. Koncert byl beznadějně vyprodán a výtěžek z něho byl použit na zaplacení právních služeb, které sice byly kvalitní, ale od vězení jej neochránily…

 

Nevím jak vy, ale já se už teď těším na jeho velký návrat.

DJ Kaya & Buju Banton, Žízníkov, 2009
DJ Kaya & Buju Banton – Reggae Sumfest, Mo Bay, Jamaica – 1995

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více