AUDIO PREMIÉRA: BECHY – THE WAY OUT

O Bechy jsme už mluvili, například o jejím působení ve Swagga Dance Prague nebo o vystoupení na srpnovém Muffinu, mnoho z vás už jí zná, její profil na fb má aktuálně 1.137 lajků. Dnes pro vás máme něco exluzivního! Premiéru nového singlu WAY OUT a k tomu krátký rozhovor….


„Tahle písnička popisuje stav mé mysli za posledních pár měsíců.

Stalo se hodně věcí. Některé z nich mě udělaly šťastnout, některé mě totálně odrovnaly, asi abych se stala silnější.
Pravda tě někdy neudělá nejšťastnějším, ale pamatuj na to, že dneska jsem to já, kdo se utápí v smutku. Zítra to můžeš být ty. Bolí to, ale já povstanu jako fénix.“ Takto Bechy představuje svůj nový singl.

O produkci se postaral Jirka Vidasov. Nahrávalo se ve 3bees studiu v Jinočanech s mistrem Adamem Pakostou, který se chopil i houslí a za parádní basu vděčíme Zbyškovi Kordačovi. Na klip se můžeme těšit během října na reggae.cz.

(c) facebook: Bechy
(c) facebook: Bechy

Pro ty, co Bechy neznají, máme krátky rozhovor kde se vám představí 🙂

Jak dlouho se zpěvu věnuješ?

K tomu se vybízí otázka, co si vlastně představuješ pod pojmem „věnovat se něčemu“.

Zpívám prakticky od mala, skoro celou základku jsem chodila do sboru, pak na sólovej zpěv.

Ale doopravdy jsem se tomu začala věnovat před dvěma rokama, kdy jsem začala chodit na soukromý hodiny k Beego, úplně mě to pohltilo a věnuju tomu hodně času, energie a samozřejmě když chceš něco dělat fakt naplno, není to úplně zadarmo.

Co tě přivedlo na dráhu zpěvu? A proč zrovna reggae ?

Úplně první impulz byl můj ex přítel.

Měl s kamarádem skupinu Gramy Gramatiky. Jeho holka taky trochu zpívala. Kluci vždycky celej den zkoušeli, občas nás zapojili.

Pak jsme s Bárou začaly psát texty a nahrávat v Audacity. Říkaly jsme si Classic Voices. Zrovna nedávno jsem našla na disku starý nahrávky a modlim se, aby se to nikdy nedostalo ven. Zdravim Adama Palackýho 😀

Nejvíc mojí tvorbu ovlivnila návštěva Jamajky.

Kromě zpívání, děláš i něco jiného ?

Já prostě nedokážu dělat dvě věci pořádně, naplno. Takže jsem to vždycky střídala, buď zpěv anebo tanec.

Poslední dobou fakt pociťuju potřebuju se na nějakej nástroj naučit. Mám v hlavě spousta nápadů, který je hrozně těžký někomu popsat a nakonec je zrealizovat.

Doma se mi práší na klávesy, který jsem dostala v první třídě za vysvědčení. Občas z nich ten prach sfouknu, a zkouším něco skládat.

Kolik máš na kontě singlů ?

Z vlastní tvorby mám momentálně nahraný tři songy.

Plánuješ desku ?

To je jako když se zeptáš vdaný ženský, jestli plánuje děti 😀

Desku určitě v plánu mám, zatím ale nepřišel nějakej super nápad, kterej by mě oplodnil.

S kým z české scény by jsi nejraději spolupracovala ?

Hrozně dlouho se už domlouváme na nějaký spolupráci s Danem (AfaRastafa). Troufám si říct, že jeho muzika je opravdu na profesionální úrovni. Jeho texty jsou upřímný, není to žádná póza.

Další člověk, se kterým se mi moc dobře spolupracovalo, je Cocoman. Má neuvěřitelnej cit pro detail, a je to Muzikant s velkym „M“. Doufám že singl „Who Are You“ nebyl náš poslední počin.


 

A na konec ještě jedna zajímavost. Bechy získala čestné uznání v unikátní soutěží Unsigned Only v Nashville určená pro sólové umělce, kapely a zpěváky po celém světě.

V soutěži bylo celkem 13 kategorií. V každé kategorii bylo cca 16 soutěžících.
Ty vybírala odborná porota, např. Darryl McDaniels (Run DMC), Robert Smith (The Cure), Kool & The Gang, Kelly Price, Michael Hann (Music Editor, The Guardian) atd.
V každé z těchto kategorií byli vybráni dva vítězové, a následně jeden hlavní.
Singl Who Are You měl úspěch, ze skoro 7000 přihlášených z více jak sto zemí obsadil čestné místo a tomu říkám velice významný úspěch. O Bechy se teď ví i v Americe.

Facebook | Youtube | Soundcloud | Instagram

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více