Král českého reggae Aleš Drvota zemřel před třiceti lety

i ty můžeš přispět na výrobu jeho pamětní desky!

Vánoce 1987 nebyly pro československou reggae komunitu šťastné a už vůbec ne veselé. V budapešťské nemocnici podlehl svým zraněním král českého reggae Aleš Drvota. Aleš měl dorazit z Maďarska do Prahy na vánoční koncert Babaletu. Z nějakého, dodnes nám neznámého důvodu, neodletěl letadlem, na které měl zakoupenou letenku, ale asi šel stopovat. Jestli ho auto na dálnici srazilo nebo jestli z jedoucího auta vypadnul nebo snad vyskočil, to už se patrně nikdy nedozvíme… Podstatné je, že domácí reggae scéna ztratila jednoho ze svých nejzásadnějších členů a její rozvoj se na několik dlouhých měsíců, možná i let, v podstatě zastavil.

Skupina „pamětníků“ v čele s Péťou Znamenáčkem a Jirkou Charyparem, za podpory DJe Kayi a Reggae.cz, iniciovala návrh, výrobu a umístění Alešovy pamětní desky na domě, ve kterém Aleš bydlel v Krátké ulici 1787/21 v Praze 10 ve Strašnicích.

Autorem desky je David Hroník, na výtvarném návrhu se spolupodíleli již výše zmínění Péťa Znamenáček a Jirka Charypar.

Co si budeme povídat, návrh i výroba desky něco stojí a my bychom vás chtěli požádat o příspěvek na její realizaci.

Pomůže třeba i jen jedna stokoruna. Všechny příspěvky i vyúčtování zde zveřejníme. Pokud náhodou nějaké peníze zbydou, budou použity na vydání nové desky s doposud nezveřejněnými nahrávkami Aleše Drvoty se skupinou Babalet z roku 1985.

Pokud se rozhodnete přispět, pošlete, prosím, vaše peníze na účet číslo: 43-6869470217/0100.

Děkujeme!!!

Deska bude odhalena v sobotu 9. prosince 2017 ve 14:00 hodin!

Aleš Drvota - návrh desky
Aleš Drvota – návrh desky

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více