14. ČERVENCE VYCHÁZÍ SÓLOVÉ ALBUM ZPĚVAČKY STO ZVÍŘAT JANY JELÍNKOVÉ „DÁMA S ČÁPEM“

Zpěvačka kapely STO ZVÍŘAT Jana Jelínková slaví letos kulaté narozeniny a protože více jak půl svého života strávila ve Zvířatech, nabízí se vydání jejího sólového alba jako poděkování za její trpělivost, charisma a výdrž.

CD DÁMA S ČÁPEM obsahuje 15 zcela nových songů. Všechny texty napsal tradičně Tomáš Belko a jedná se možná o jeho zatím nejsilnější a zároveň nejkřehčí textařské počiny. Hudebně se podílejí kromě členů Sto zvířat Honzy Kaliny, Mikiho Nopa a Jana Berušky Šobra také Filip Nebřenský ( Hmm.., Pískomil, ex Kašpárek v rohlíku), Matěj Belko (Lenka Dusilová, Michal Ambrož, Klára Vytisková), Karel Šváb (Tichá dohoda) a Milan Cimfe (ex Pražský výběr, Krucipüsk) a žánrově je tudíž album velmi doširoka rozkročeno.

Myšlenka na Janino „šansonové“ album byla díky jejímu hlubokému hlasu a jejím hereckým schopnostem ve vzduchu již dlouho, teď je pro něj velmi příhodná i logická příležitost. Celé album se nese v lehce dekadentní atmosféře, se sarkastickým úšklebkem ve tváři a v duchu velmi osobních zpovědí již zcela dospělé dámy. Album DÁMA S ČÁPEM vychází 14. července 2017 v den Janiných narozenin (a pádu Bastily), tradičně na nezávislém labelu 100PROmotion. Ten den rovněž bude mít premiéru videoklip DĚTSTVÍ v režii Tomáše Krejčího. Koncertní předpremiéra proběhne na festivalu ROCK FOR PEOPLE v Hradci Králové a to 4. července v 15:00. Pražský křest alba je 8. listopadu v Lucerna Music Baru, za účasti všech autorů a mnoha hostů. Následovat bude turné po velkých klubech po celé republice.

V pátek 14. července bude Jana hostem DJe Kayi v pořadu REGGAE KLUB RÁDIA 1.

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více