The Specials představují novou desku Encore!

Je to téměř deset let od reunionu legendárních The Specials, kapely, která stála před 40 lety u zrodu 2tonu. Asi všichni fanoušci si už pár let pokládali otázku, jestli se také dočkáme i nového materiálu, podobně jako u jejich kolegů The Beat, kteří přišli v roce 2016 s deskou Bounce nebo The Bodysnatchers v čele s Rhodou Dakkar, která v roce 2014 vydala dříve nevydané a nenahrané singly. Nakonec jsme se dočkali i u The Specials, kteří přišli po více jak 20 letech od vydání poslední autorské desky Guilty‘ Til Proved Innocent! s novým albem Encore. Deska vyšla na začátku února u Island Records a Universal Music a celkem na ní najdete deset zbrusu nových singlů.

specials

The Specials se tu opět tématicky strefují do stejných neduhů, jako před 40 lety, protože svět se za tu dobu zas tak zásadně nezměnil a proto i na albu Encore najdete songy s politickým a sociálním komentářem, jako např. track „10 Commandments“, kde hostuje britská aktivistka Saffiyah Khan, která byla vyfocena před lety v triku The Specials při názorové konfrontaci s členem ultrapravicové E.D.L, během demonstrace v Birminghamu. Dalším takovým songem je „Vote For Me“, který svojí atmosférou připomíná legendární singl Ghost Town, kde se kapela strefuje do arogance a pokrytectví politiků, kterým dobrovolně odevzdáváme svoje hlasy. Jak už všichni asi víte, Jerry Dammers, klávesák a původní zakladatel 2tone Records se s The Specials rozešel, už krátce po opadnutí 2tone horečky v 80. letech. Nicméně ani druhý zpěvák Neville Staple, který se před několika lety vydal na solovou dráhu, už na této desce nefiguruje, bubeník John Bradbury umřel v roce 2015 a tak z původní sestavy tu najdete už jen zpěváka Terry Halla a basáka Horace Pantera. Ochutnávky z nového alba Encore si můžete poslechnout zde:

Anglickou recenzi z Guardienu si můžete přečíst tady.


převzato z https://porkpie-ezin.blogspot.com/2019/03/the-specials-predstavuji-novou-desku.html

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více