UB40 feat. Ali, Astro & Mickey vydávají nové album – A Real Labour of Love

vyjde 2. března 2018

A Real Labour of Love je nové album tří „odpadlíků“ od původní kapely, kteří vystupují pod názvem UB40 featuring Ali, Astro & Mickey, deska vyjde 2. března na značce UMC. Pilotní singl She Loves Me Now je už nyní k dispozici pro streamování a stahování a samozřejmě album lze ředobjednat už nyní.

 

Jako členové nejslavnější britské reggae kapely UB40 zpěváci Ali Campbell a Astro a klávesista Mickey Virtue dosáhli třikrát vrcholu britské singlové hitparády a prodali neuvěřitelných 70 miliónů desek.
Trio Ali, Astro & Mickey nám přináší další (v pořadí už pátý) díl legendární série alb Labour of Love, která je zaměřena především na cover verze reggae hitů sedmdesátých a  osmdesátých let minulého století.

 

„První tři alba obsahovala skladby, na kterých jsme vyrůstali,“ říká Ali. „Tahle deska je postavena na písničkách, které jsme poslouchali, když jsme byli s UB40 na cestách.“

V letech 1983 až 1998 vydali UB40 tři alba Labour Of Love, která představila globálnímu publiku do té doby už polozapomenuté jamajské hity jako například Cherry Oh Baby Erica Donaldsona, Kingston Town Lorda Creatora nebo pecku Johnnyho Osbournea Come Back Darling. Jejich reggae cover verze hitu Neila Diamonda Red Red Wine dosáhla první příčky hitparád na obou stranách Atlantiku.
Poznámka: Album Labour of Love IV vydali původní UB40 v roce 2010 už bez Aliho.

 

Takřka po  dvaceti letech se Ali, Astro a Mickey snaží o obnovení tohoto úspěšného konceptu tím, že prezentují melodie „mladšího“ zlatého věku reggae, tedy hity, které definovaly tento styl v osmdesátých letech. Ale třeba A Place In The Sun je Motown klasika Stevieho Wondera z roku 1966. Deska obsahuje i sedmdesátkové How Could I Leave Dennise Browna nebo International Herb od legendárních Culture. Nicméně, většina skladeb na albu skutečně pochází z osmdesátek, tedy z období kdy dancehall reggae konečně prorazilo do mainstreamu.

„V poslední době jsme  dost dlouho pobývali na Jamajce a právě některé z těchto skladeb jsme tam velmi často slyšeli z rádiií nebo se hrály primo na ulici,“ říká Astro. „Původní zpěváci těchto písní jsou našimi hrdiny, a že to jsou zároveň také zásadní jména pro reggae, snad ani není potřeba dodávat.“

Nové album kapela připravovala posledních pět let. Po té, co se k Astrovi v roce 2013 připojili zpěvák Ali a klávesista Mickey vydali na novém labelu UMC dvě desky, své první akustické album Silhouette (2014) a Unplugged (2016).

 

Album bylo nahráno a smícháno v Dean Street a RAK Studios, produkoval ho Ali, jehož nezaměnitelný hlas tradičně doplnil sing-jay Astro. Oba zpěváky v šestnácti skladbách doprovází jedenáctičlenná kapela, složená ze samých špičkových muzikantů. Došlo i ke smutné události, když během nahrávání zemřel někdejší člen kapely Simply Red, trombonista John Johnson, který s Alim vystupoval a nahrával posledních sedm let. Shodou okolností podlehl rakovině v noci před koncertem, jehož výtěžek chtěla kapela věnovat na jeho nákladnou léčbu. A tak nepřekvapí, že album je věnováno právě jemu. R.I.P.

 

Na tradici unikátních obalů desek, kterými jsou UB40 vyhlášeni, navazuje slavný americký výtvarník Mark T Smith. První výtisky podepsané umělcem a kapelou budou vydraženy a výtěžek bude věnován Teenage Cancer Trustu.

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více