PROFIL: JAYHARNO

Jayharno

Dabian Jayharno Urieal Smith se narodil v Portlandu na jižním pobřeží Jamajky. Jeho hudební kariéra začala roku 1990 na střední škole, kde se třemi dalšími spolužáky vytvářeli za pomoci bubnování na školní tabule a lavice melodie a rytmické texty.

Pod názvem The Smooth Crew vystupovali na každém školním koncertě a občas i jiných kulturních událostech. Skupina byla v té době místní komunitou velice dobře přijímána. Jayharno později uvedl, že právě tato crew byla jeho prvním impulzem k dělání hudby.

Jeho hudební kariéra nabrala na obrátkách v roce 2000. „Jayharno“ se vydal na sólovou dráhu se singlem Ghetto.
V roce 2005 vybudoval nahrávací společnost Street Life Records.
V roce 2011 podepsal Jayharno ve Velké Británii nahrávací smlouvu se společností Urbanfront | USP Records.
Ze spolupráce s tímto studiem vznikl v roce 2012 první mixtape JAYDAY VOL 1 a v roce 2013 JAYDAY VOL 2, následovaný EP Hard at Work.

V roce 2014 začal Jayharno spolupracovat s Cocomanem a v jeho Coco Jammin produkci natočil singly  Wine and Dip, 1975 a Cannabis pro album Sklizeň 2014, které bylo nominováno na cenu Anděl v kategorii Ska & Reggae za rok 2014.

12873461_10207013886838613_1347710065_o

Jayharno nedávno vydal své druhé EP „One Love, One Joy“. Kromě vlastní tvorby se zapojil i do několika videoprojektů a objevil se v klipech Richieho Spice nebo Jah Ne. V klipu s názvem „Cant’ live Good” si zahrál hlavní roli vzdělaného kluka, který se změnil v pouličního rváče.

V říjnu až listopadu 2015 se Jayharno vydal na šestitýdenní propagační turné po východní Evropě, které zahrnovalo i 11 úspěšných show v České Republice. V současnosti Jayharno stále pracuje na nových věcech a dále se snaží prosazovat na jamajské hudební scéně. Nové songy očekávejte už letos!!!

Jayharnovým hlavním cílem je dávat lidem dobrou hudbu, která povzbudí srdce mnoha lidí.

Držme mu palce, aby se to všechno povedlo.

[toggler title=“TVORBA“ ]

[/toggler]

soundcloud

facebook

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více