PROFIL: SELECTA ROLLANDBLOW

Na česko-slovenské scéně není žádným nováčkem, o čem svědčí i nespočet akcií, na kterých jste mohli slyšet jeho poctivé Reggae a Dancehall selekce. Od hry na klavíry v útlém věku přes společenský tanec, či breakdance si Rollandblow postupně našel cestu ke své největší vášni Reggae muzice a tak v roce 2002 založil spolu se zpěvákem Zaggamuffinem a selektorem DR.X v českém Jablonci nad Nisou uskupení Emergency JBC OneLove Station. Toto seskupení se postaralo o posílení reggae kultury v našem okolí organizací pravidelných akcií Reggae Bashment, na kterých se vystřídalo spoustu zahraničních i domácích umělců. Za zmínku stojí i jeho fungování po boku slovenského DJe Blanta, s kterým v roce 2008 založili projekt Ragga Warriors, který však z důvodu velké vzdálenosti mezi oběma členy po dvou letech své existence zanikl.

Po seznámení se zakládajícím členem Equal-I-zer Soundu Ras Dreadem vzniká nový společný projekt Nuff’N’Ruff Reggae Rullers, který je zaměřený na vinylovou kulturu a organizací eventů aktivně podporuje českou reggae scénu. Rollandblowa jste měli možnost slyšet hrát také na všech Reggae festivalech v České a Slovenské republice, např. Reggae Meeting, Cultural Reggae Vibez, Hip-hop Kemp, Uprising Reggae Festival, Real Beat a další. Je otcem 7 mixtapů výhradně vinylové produkce a svůj cit pro muziku demonstroval i ve svém promosinglu “Standing Strong”.

Jako předskokan už měl tu čest vystupovat před jmény jako Stephen Marley, United Flavour, Lion-D, Deadly Hunta a v úloze backing DJe jste ho měli možnost vidět po boku Gavinchi Browna, Steppa Styleho, Zaggamuffina, Mc Ryhhy, Katrin a dalších místních či zahraničních umělců. Je vášnivým sběratelem vinylů, což potvrzuje i fakt, že jeho sbírka činí cca. 2000 kusů a nové placky jsou doplňovány každý měsíc.


Ob března 2013 ho navíc můžete slýchat na Radiu Streetculture a Radiu Rastafari po boku Sensimílly z Concrete Safari v jejich pravidelné radio show věnované jak jinak než reggae a všemu s ním souvisejícímu.

[toggler title=“MIXTAPY“ ]

[/toggler]

1779836_10152652351892907_1180427841_n

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více