PROFIL: ŠVIHADLO

Skupina Švihadlo je již třicet let vytrvalým zástupcem reggae  v Čechách (založena v roce 1983 v Mladé Boleslavi). V minulých letech skupina hrála pravidelně kolem sedmdesáti koncertů ročně v českých a slovenských klubech a festivalech. Švihadlo v uplynulých třiceti letech vydalo 5 velkých CD („Reggae Vol. 1″.,“ Slunce“ , „Sám si to nevychutnám“ , „Oči otevřený“ a „Času je málo“),  a v roce 2003 oslavilo dvacet let své existence kompilací nevydaných a kuriózních nahrávek sahajících až do počátků působení souboru s názvem „Švihadlo pozpátku“.


V létě 1983 vzniká v jedné garáži v Mladé Boleslavi trio “Nouzový východ” ve složení: Petr Šturma – kytara, zpěv, Jan Dusil – basová kytara, zpěv a František Pánek – bicí, zpěv.
Kapela hraje všechno možné, hlavně však vlastní věci, ovlivněné punkem a tehdejší tzv. “novou vlnou”. Mimo jiné i své první hity: >Chirurg fanatik<, >Barvy< a >Písečák<. Na podzim téhož roku se ke kapele přidává Luděk Šindelář – violoncello, zpěv a Marie Vrabcová – kytara, zpěv. Ještě o něco později i Vangelica Ladasová – klávesy, zpěv. V té době začíná kapela se svými prvními pokusy hrát reggae, ale zatím to jako reggae moc nezní.
Kapela celý rok stále jen zkouší. První vystoupení se koná na nějaké podivné kulturní akci v KD Mladá Boleslav. Kapelou na čas prochází kytarista Radek Steinert.
Následuje první vystoupení v Praze na akci Hanspaulské hudební léto – kapela sklízí velký úspěch. Přichází pozvání na festival v Ostrově nad Ohří. Někdy v této době mění “Nouzový východ” název na “Švihadlo”. Nikdo už dnes ale neví přesně kdy ani proč.
Kapela se částečně rozpadá. V průběho tohoto a následujícího roku odchází někteří členové, především mužského pohlaví, na vojnu. Kapelu provázejí tradiční problémy běžné v této době.
Běžné starosti neznámé skupiny. Hledání zkušebny, spoluhráčů, odchody na vojnu. Zkoušení nových písniček a trápení se s minimálními možnostmi koncertovat.
Švihadlo nachází konečně zřizovatele i zkušebnu a začíná znovu fungovat. Sestava kapely se v podstatě nemění, pouze bubeník odchází (prozatímně nahražen automatem) a přichází dechová sekce ve složení: Mirek Volný – saxofon a Jirka Král – trubka.
Kapela natáčí svojí první demokazetu: “Pěkný sody” (v překladu “Pěkný kozy”) s hity: >Zahákni se do mně, nebo bude po mně<, >Čau babi<, >Vlka samotářka<, >Ona nemá rozum< atd. Koncertů je v této době opravdu poskrovnu (asi tak 2 za rok).
Do kapely přichází Miloš Svoboda – perkuse, kytara. První velká koncertní příležitost! Společné vystoupení ve velkém sále pražské Lucerny (18. ledna 1988 ) s kapelami jako jsou „Yo Yo band“, „Laura a její tygři“. Pro Švihadlo bez koncertních zkušeností je však Lucerna trochu velké sousto, ale aspoň už se ví…. Na této akci měl původně vystoupit i „Babalet“, ale o čtyři týdny předtím tragicky umírá o Vánocích ´87 v Budapešti jeho zpěvák Aleš Drvota.
Na jaře přichází nový bubeník Olda Liška. První koncerty v pražských klubech: KD Novodvorská, Opatov, Rokoska, Strahov 007.
Švihadlo vystupuje v paláci kultury na Rockfestu ´88 a na podzimním festivalu Rocková Vysočina společně s obnoveným „Babaletem“ a s novým členem Jiřím Šimsou – perkuse, zpěv (střídá Miloše Svobodu).
První koncert na Slovensku v Bratislavskej Eštrádnej hale s kapacitou cca 2.000 diváků a s návštěvou asi 40 lidí. Kontakt s polskými reggae kapelami získaný na Rockfestu nese plody v podobě dvou zájezdů do Polska, kde se Švihadlo zúčastňuje bizarního vystoupení pro polskou Solidarnosc a objevuje se v polské TV!!
Humornou záležitostí je koncert kapely na večírku kubánských dělníků v Mladé Boleslavi. Hraje se kubánským soudruhům k řízkům.
V zimě vychází druhá demokazeta “Plná břicha” s hity: >Plná břicha<, >Zaspali<, >Auťáci, nemám vás rád< a dalšími.
Kapela začíná konečně pravidelně vystupovat, cca 1 x měsíčně. Společné koncerty s havlíčkobrodskými a libereckými reggaeisty “BIO 29″ a “ZUILA” a s obnoveným „BABALETEM“.
V létě dochází k zásadní události pro kapelu. Švihadlo se na prvním letním Open Air Reggae Festivalu v Řevnicích seznamuje s Jamajčanem Vincentem Richardsem.
Na podzim přichází do kapely vokalistka Helena Kosinová.
17. listopadu 1989 vystupuje ŠVIHADLO jako hudební doprovod módní přehlídky v Mladé Boleslavi.
Na jaře vychází třetí demokazeta “Pošlapaný nebe” s písničkami: >Pošlapaný nebe<, >Barcelona<, >Give Me Love< , kde jsou první anglicky zpívanéi písně Vincenta Richardse.
Bubeníka Oldu Lišku vystřídal, a na dlouhá léta se stal stabilním členem kapely, nový bubeník Pavel Hájek.
Švihadlo jede, už s Vincentem Richardsem, který doposud působil jako nepravidelný host, na velký reggae festival do Gorzowa Velkopolskeho. Tento koncert pro zhruba 3.000 lidí je pro kapelu v té době největším hudebním zážitkem i úspěchem.
V létě odchází Luděk Šindelář a jediným českým sólovým zpěvákem se v kapele definitivně stává Petr Šturma.
Švihadlo vystupuje pravidelně na různých hudebních přehlídkách a v nově vznikajících klubech, zejména v Praze (Stalin, Újezd, Repre klub, Bílý Koníček, Alterna Komotovka, Subway, Arkádie, Bunkr, Rock Cafe…). S některými kluby navazuje kapela pravidelnou spolupráci.
Na podzim odjíždí Švihadlo spolu s „Babaletem“ a několika výtvarníky na Týden české kultury do Poznaně v Polsku. Zde se s kapelou blíže seznamuje kytarista „Babaletu“ Jiří Charypar.
Běžná koncertní činnost. 20. září 1991 se kapela zúčastňuje reggae festivalu “BOB MARLEY FOREVER” v Paláci kultury v Praze, pořádaným Karlem Ctiborem a českým, tehdy ještě funkčním, Reggae klubem. Na této přehlídce českého reggae zde Švihadlo, kromě svého programu, doprovázelo zpěváka a trumpetistu polské skupiny „Bastion“, která se těsně před pražským koncertem rozpadla. Hráč na conga Jirka Šimsa začíná hrát s „Babaletem“, ale se Švihadlem nepřestává spolupracovat.
Roku 1992 kapela natáčí v Mirdově hudebním studiu v Praze první studiové nahrávky písní >J.A.Rum< a >Všechno je tu Babylon< v produkci Jiřího Charypara. Jako hosté na nahrávkách účinkují Jirka Šíma a Roman “Bo bick” Kubát z „YoYo Bandu“.
Na píseň >Všechno je tu Babylon< vzniká koncem roku první televizní videoklip Švihadla (režie J.Matyášek), který byl vysílán v pořadech “O 106″ a “To znám”.
Roku 1993 z kapely odchází definitivně hráč na conga Jirka Šimsa. Jiří Charypar se po několika hostováních stává během podzimu stálým členem a manažerem skupiny.
Švihadlo natáčí v domácím studiu v Bukovně u Mladé Boleslavi další demokazetu “REGGAE – ROCK – DANCEHALL” (se zvukaři Zdeněkem Víškem a Ivanem Zímou). Kazeta obsahuje třináct písní, mezi nimi také pozdější velké hity kapely jako: >Iluze<, >Šílenej svět< a >Šel jsem za tebou<, které se později stávají základem prvního CD. Na kazetě jsou použity i písně >Jamaica Rum< a >Všechno je tu Babylon<, které byly natočené v minulém roce.
Se zapojením Jirky Charypara jako manažera se znovu rozjíždí koncertní činnost po celé republice. S kapelou občas hostuje skvělý americký saxofonista Jimmi Hennessy, který později odjíždí působit do Thajska a Jižní Koreje.
Roku 1994 švihadlo natáčí v 4.- 6. září v dejvickém studiu R+ R v produkci Jiřího Charypara základy svého prvního CD “REGGAE VOL. 1″ (zvuk Petr Mayer). Míchačky proběhly v listopadu. CD obsahuje sedm písní: >Šílenej svět<, >Život je nebezpečnej<, >Maybe one day<, >Iluze<, >Šel jsem za tebou<, >Dead revolution< a >Nesem vám noviny<. CD bylo pokřtěno 13. prosince v pražském klubu Strahov 007. Jamajským rumem křtil Karel Ctibor. Vydalo CH MUSIC Production.
Při natáčení desky s kapelou poprvé spolupracuje saxofonista Bharata Rajnošek. Písnička >Iluze< z nového CD vychází také na reggae kompilaci, kterou vydává rádio Evropa 2. Švihadlo v tomto roce koncertuje také v zahraničí. Silvestr 94/95 tráví např. v německém Marktredwitzi.
Od roku 1995 švihadlo pilně koncertuje. V lednu má na Ladronce premiéru stejnojmenná píseň >Ladronka<.
V únoru hraje kapela v Norimberku.
V březnu v Lucerně na DROP-IN.
V červnu na festivalu u Lince v Rakousku.
A v červenci opět v Norimberku na festivalu “Reggae in the Garden”, kde s kapelou hostuje klávesista Petr Berki.
Kapela poprvé vystupuje na legendárním festivalu v Trutnově. Pozvolna vzniká nový repertoár.
Roku 1996 švihadlo se zúčastňuje soutěže “Marlboro Rock In”, zde postupuje do užšího výběru, kde však dominuje Sluníčko.
Stále provozují běžné hraní po klubech, jedním z nejoblíbenějších se stává plzeňský klub “Pod lampou”.
V květnu odchází na mateřskou dovolenou Vangelica – nyní již Dusilová. Na její místo přichází Petr Pištora (ex Ivan Hlas). Kapela s ním ihned odjíždí na zájezd do Polska a na sérii letních festivalů: Nový Bor, Banská Štiavnica, Pardubice, Trutnov.
V září absolvuje kapela miniturné sponzorované Malibu s anglickou reggae partičkou „Captain“. Zvláště nezapomenutelný byl karnevalový koncert v ostravském klubu TNT. V této době je také podepsána smlouva s brněnskou firmou INDIES rec. o vydání dalšího CD.
Na soustředění na Malé skále vzniká píseň >Zelený list<, pozdější velký hit skupiny, který má premiéru 21. září na festivalu v Bohnicích.
V listopadu a v prosinci natáčí Švihadlo ve zlínském studiu “V” novou desku s názvem “SLUNCE”.
V roce 1997 na první jarní den křtí Švihadlo nové CD “SLUNCE” v Malostranské Besedě, poté v klubu Mersey v Brně. Součástí promotion k vydání desky je vystoupení skupiny ve “Snídani s Novou” a v televizi Prima.
>Zelený list< na několik týdnu opanovává hitparádu Velká sedma Rádia 1.
V květnu probíhá veselé turné Bratislava – Brno – Jihlava a později série letních festivalů. V Trutnově dělají Švihadlu předkapelu „Faith No More“. Kapela roztančí takřka 10.000 posluchačů!!
V srpnu natáčí Švihadlo v pražské Stromovce svépomocí povedený videoklip na píseň >Zelený list<. S kapelou příležitostně hostuje americký percussionista Luke McCoy.
Od roku 1998 kapela zkouší v malém hudebním studiu na Žižkově s novým saxofonistou Martinem Šulcem, který nahrazuje velice vytíženého Bharatu Rajnoška; Bharata vystupuje se Švihadlem jen příležitostně. V této době vzniká mnoho nových, ještě nedokončených písní jako např. >Temný nálady<.
V září nastává v kapele velký personální třesk. Odchází dlouholetý basista souboru Honza Dusil a s ním dostává výpověď i bubeník Pavel Hájek. Do kapely místo nich přicházejí po krátkém konkurzu nový basista Josef Marek a slovenský razantní bubeník Tony Benedek, se kterými se okamžitě koncertuje (Děčín, Akopolis).
Kapela získává kvalitní zkušebnu v Praze – Libni.
Začná skoro dvouletý koloběh střídání bubeníků, sehrávání kapely, zkoušení starých i nových písní s novou reggae neznalou rytmikou!
Na jaře roku 1999 je z personálních důvodů vyměněn Benedek. Po krátkém zkoušení přichází do kapely Tomáš Krček (ex Amarillo a Etc… Vladimíra Mišíka). Znovu nastává zkoušení starých skladeb.
Kapela stále častěji využívá dechové sekce ve složení: Martin Šulc (tenorsax), Jirka Průša (trombon) a Lukáš Linhart (trubka), někdy i Bharata Rajnošek (tenorsax). Takto velký reggae bigband však nemá v českých podmínkách šanci na přežití.
V září přichází na místo odcházejícího Petra Pištory nový klávesista Martin Červinka. A znovu je tu zkoušení.
Roku 2000 po krátkém zkoušení s bubeníkem Radimem Szkanderou (soustředění na Dobříši a jeden koncert v Žamberku), odjíždí kapela v srpnu ještě s Krčkem na CHINA TOUR Sihuan – Cheng Du – 15 koncertů v Číně.
V srpnu, po festivalu v Trutnově, přichází na místo Tomáše Krčka opět nový bubeník – Dominik Tůma (dříve -123 minut).
Začátkem září s ním i s celou dechovou sekcí odjíždí Švihadlo na týdenní koncertní dovolenou do Chorvatska. Spolu s „Garáží“ odehrála kapela dva přímořské koncerty v chorvatském Tisnu a jeden společný jam session.
Ihned po Chorvatsku je rozpuštěna dechová sekce a odchází saxofonista Martin Šulc, zatím bez náhrady. Sestava kapely se na delší dobu stabilizuje. Podle možností opět pravidelně hostuje Bharata Rajnošek.
Koncem roku vychází u CH MUSIC Production singl se dvěma verzemi písně >Ladronka<, na podporu stejnojmenného, násilně vystěhovaného squatu v Praze 6. Singl se na přelomu roku drží několik týdnů v hitparádě Rádia 1.
Kapela využívá v průběhu roku Český hudební server, kde má svojí první webovou prezentaci.
1. ledna roku 2001 spuští nové, vlastní, internetové stránky kapely.
Pouští se do aktivní koncertní činnosti a přípravuje se na natáčení nového CD; hledá sponzory a vydavatele. Švihadlo absolvuje v průběhu tohoto roku více než 70 koncertních vystoupení po klubech, ale i na velkých festivalech jako je Trutnov Open Air, Trenčín Pohoda aj.
Poslední týden v srpnu začíná natáčení základů nového CD “SÁM SI TO NEVYCHUTNÁM” ve studiu Landscape v Brandýse nad Labem. Natáčení pokračuje v říjnu až do prosince ve studiu Bubny u Michala Ditricha. Na vánoce 2001 je pro nové album připraveno 15 písní. Závěrečná mixáž je objednána na leden a únor roku 2002 v ostravském studiu Citron.
Roku 2002 je do kapely přijata mladá, dredatá zpěvačka Šárka Růžičková, která se podílela i na natáčení vokálů na novou desku. Švihadlo má konečně po letech opět dvě vokalistky.
21. května 2002 pokřtilo Švihadlo v pražském klubu Futurum nové CD SÁM SI TO NEVYCHUTNÁM. Kmotrem desky byl Pavel Anděl. Před koncertem byl promítnut v premiéře dokumentární film Davida Síse “ŠVIHADLO NAŽLUTO” z turné Švihadla v Číně 2000. Na křest CD přišlo přes 500 fanoušků.
Na jaře roku 2003 Švihadlo absolvovalo několik úspěšných společných koncertů se slovenskýmI „Polemic“. Nejpříjemnější akce proběhly ve zlínském klubu Golem (kolem 1.200 příznivců reggae a ska), v KD Vltava v Českých Budějovicích a v Hněvousicích u Mnichova Hradiště – Vostrov 2003.
Pod vlivem společného koncertování složil Petr Šturma novou česko-slovenskou písničku Reggae & SKA, ve které Švihadlo spolupracuje se zpěváky a dechovou sekcí Polemicu.
V září 2003 oslavilo Švihadlo neuvěřitelné 20. výročí kapely v pražském klubu Roxy koncertním křestem nového CD POZPÁTKU (2003 – 1983). CD mapuje hudební historii kapely dosud nevydanými nahrávkami. Kapela vystoupila v rozšířené sestavě s dechovou sekcí a v jednom bloku koncertu věnovala svým příznivcům i staré “historické” pecky, které zahrála v původní sestavě s Janem Dusilem, Vangou Dusilovou, Pavlem Hájkem a dokonce i s bývalým zpěvákem Luďou Šindelářem.
V říjnu odchází z kapely po čtyřech letech na vlastní žádost hráč na klávesy Martin Červinka a začíná opět kolotoč zkoušení. Nejprve se vzájemně trápili s jazzovým pianistou Frantou Jeníkem a po něm v listopadu nastoupil do kapely Ondřej Vávra z Nového Bydžova, který si kromě Hammondek s sebou přinesl i velkou chuť hrát reggae.
Na konci roku, oslaveném již potřetí v pražském klubu Futurum na akci “Silvestr for People”, se již začala rýsovat další personální změna…..
Roku 2004 kapela vyměnila manažera; za Jiřího Charypara nastoupil po 10 letech práce bývalý klávesák Martin Červinka.
K březnovému koncertu v Roxy se začal připravovat singl s písní REGGAE & SKA. Po delším váhání se v lednu kapela bohužel musela rozejít s výtečným bubeníkem Dominikem Tůmou a hledat za něj náhradu. Novým členem kapely se stal Borek Ondráček z Mladé Boleslavi. Švihadlo nebývale aktivně zkouší, aby se dostalo do formy.
V březnu byly už s oběma novými členy natočeny dvě nové písně na singl: >Human Bomb< a >Reggae & Ska<. Základy se točily ve studiu Audio Kokpit a míchačky se dokončovaly u Michala Ditricha (Hypnotix) ve studiu Bubny.
17. listopad 2004 “oslavuje” Švihadlo v Pražském ROXY s hostování Bourami Badjiho a novou vlastní videoprojekcí, která Švihadlo kapelu doprovází na větších koncertech přibližně rok.
Na jaře roku 2005 se natáčí ve studio MERCURY v Rokycanech nová deska, která později dostane název OČI OTEVŘENÝ. Producentsky na ní dohlíží Petr Vavřík z ostravských „BUTY“, který ji pak také smíchá ve svém studiu V ve Zlíně. Při nahrávání začíná spolupráce s dívčím vokálním kvartetem „G*APEELS“, holky pak také doprovázejí Švihadlo na větších festivalech.
V létě zaujal členy kapely především zájezd na festival u Budapešti, kam se dopravovali při 38°C autem bez klimatizace jedoucim max. 80km/h. A také koncert na trutnovském festivalu těsně před legendárními The Wailers.
OČI OTEVŘENÝ vycházejí na podzim a byly v pokřtěny v ROXY.
Na konci září Švihadlo využívá státní svátek připadající na středu a zaznamenává první “paterák” ve své historii, což byla pro pracující členy kapely veliká zábava.
V listopadu se koná po všech stránkách nezapomenutelný zájezd “Švihadlo by Bus” společně s „Dubonetem“ a „G*APEELS“ do Brna, Ostravy a Frýdku Místku.
Od roku 2006 Švihadlo usilovně koncertuje, hraje také v Německu, ve Vídni nebo Polsku.
Z festivalu u slovinské Lublaně se žene do Vrchlabí. Koupí si manažer mapu?
Podzimnímu programu dominuje čtyřdenní borovičková série na Slovensku. Málem tam zůstali…
OČI OTEVŘENÝ vyšly sice na podzim 2006, ale těsně se vešly do akademického roku 2007 APH, a tak Švihadlo vyhrálo Anděla v nové kategorii Reggae a Ska.
Léto bylo opět nabité, na koncertech zní už mnoho nových věcí, takže to vypadá, že tak za tři čtyři roky by mohla být nová deska.


[toggler title=“HISTORIE“ ]V roce 2004 vyšel více než půlhodinový „singl“ s názvem „REGGAE minideSKA“. CD obsahuje dvě nové písně Švihadla a šest remixovaných skladeb z posledního velkého alba „Sám si to nevychutnám“. Titulní česko-slovenská skladba Reggae a Ska vznikla

v roce 2003 na společných koncertech s populární slovenskou ska partou POLEMIC a byla na konci března 2004 za přítomnosti slovenských přátel pokřtěna v nabitém pražském ROXY.

V roce 2005 vznikla další zatím poslední deska „Oči otevřený“, kterou produkoval basista ostravských BUTY Petr Vavřík. Na podzimu 2005 toto CD podpořilo Švihadlo více než 20ti koncerty v Čechách i na Moravě.

V roce 2007 jsme se kromě tradiční CZ klubových a festivalových zastávek koncertně podívali do Německa, Rakouska, Polska a Slovinska a na podzim jsme mimo jiné absolvovali „výživnou“ šńůru po Slovensku.

V létě 2008 jsme byli uprostřed koncertního chodu nuceni vyměnit baskytaristu Pepu Marka za Petera Pavlíka (ex YoYo Band) neboť Pepa se na dva roky pracovně odebral na Britské ostrovy.

2010 – Výměna klávesáka. Za Ondru Vávru, který z pracovních důvodů musel ukončit činnost ve Švihadlu, nastoupil Honza Šimáček, se kterým se začala točit nová deska, resp její předobraz singl „V síti“. Ondra ještě stačil natočit demáče a absolvoval příjemné soustředění u Václava Koubka. Do kapely se vrátil Pepa Marek.

2011 – Opět koncertování. Dokončování nahrávky nového CD se protáhlo až do jara. Křest nové desky se konal v LMB v září 2011. Pochvalné recenze za písně i sound desky, kocertní utužování repertoáru.

2013 – Výměna managementu a příprava a realizace turné ŠVIHADLO – BEST OF 30 Let, podle stejnojmenné kompilace největších hitů kapely, která byla pokřtěna velkým koncertem v Pražském Lucerna Music Baru 29.10.2013.

2014 – Místo Honzy Šimáčka nastupuje od června na klávesy Vítek Beneš, dříve United Flavour, Neřeš atd. 1. června odchází dlouholetý člen Švihadla Vincent Richards …. jedeme dál.[/toggler]

[toggler title=“ČLENOVÉ“ ]

Petr Šturma – zpěv kytara

Marie Šturmová – zpěv, percusssion

Jiří Charypar – zpěv, kytara

Josef Marek – basa

Vít Beneš – zpěv, klávesy

Borek Ondráček – bicí

STÁLÝ HOST:

Yannick Tevi – zpěv kytara

[/toggler]

[toggler title=“DESKY“ ]

20013 – BEST OF 30

Obrázek

1. Pohoda
2. Šel jsem za Tebou
3. Času je málo
4. Po Tobě toužím
5. Maybe one day
6. Život je nebezpečnej
7. Slunce
8. Sám si to nevychutnám
9. Duet
10. Temný nálady
11. Oči otevřený
12. Všechno je tu Babylon
13. Death before dishonour
14. Na Jamajce půl srdce mám
15. Zelený list
16. Sligoville


2011 – Času je málo

Obrázek

1. Happy Man
2. Času je málo
3. Pro zábavu
4. Investor
5. Šance
6. Politicians
7. Volný pád
8. Světlo a stín
9. History
10. Sligoville
11. Tak si sáhni
12. To je ale pohoda
13. Den je krásnej
14. Holy See
rece15. Láska se vznáší


2005 – Oči otevřený

Obrázek

 1. Oči otevřený
 2. Vodopád
 3. Human Bomb
 4. Tváří v tvář
 5. Death before dishonour
 6. Čaroděj
 7. Protější břeh
 8. Iluze
 9. Nightlife
 10. Optimista
 11. Lhář
 12. Dobrá nálada
 13. Jaro
 14. Madness

2004 – REGGAE minideSKA

Obrázek

 1. Human Bomb
 2. Reggae a ska
 3. Revelation
 4. Tam tam
 5. Duet
 6. Od pusy dým
 7. Soleil
 8. Dostat se zpátky

2003 – Pozpátku

Obrázek

1 Ladronka
2 Politicians
3 Push push
4 Break down the Wall
5 Jamajka rum
6 Give me Love
7 Love up
8 Tisíc tváří
9 Beef Market
10 Nejchytřejší z vlků
11 Marihuana
12 Skipa
13 Plná břicha
14 Pošlapaný nebe
15 Zahákni se
16 Zaspali
17 Ona nemá rozum
18 Tři psi


2002 – Sám si to nevychutnám

Obrázek

1    Tam Tam    video
2    Temný nálady
3    Ukřizovanej
4    Soleil
5    Duet
6    Sám si to nevychutnám
7    It’s Me
8    Dostat se zpátky
9    Wineglass
10    Šel jsem za Tebou
11    Dancehall Wild
12    Bez peří
13    Last Train To Chengdu
14    Boa
15    Revelation


1997 – Slunce

Obrázek

1    Pohoda    video
2    Po tobě toužím
3    Jamajka rum
4    House of winsdor
5    Na chvíli (Marta)
6    Všechno je tu Babylon
7    Reggae bál
8    Slunce
9    Kálí
10    Babylon II
11    Je to v pořádku
12    Power of woman
13    Na Jamajce půl srdce mám
14    Zelený list


1994 – Reggae vol.1

Obrázek

1    Šílenej svět
2    Život je nebezpečnej
3    Maybe one day
4    Iluze
5    Šel jsem za Tebou
6    Dead revolution
7    Nesem vám noviny

[/toggler]

[toggler title=“VIDEA“ ]


[/toggler]

WEB

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více