S Cocomanem o nové sklizni MMXVI

Na internetu se už objevila informace o nové sklizni, a to konkrétně seznam artists, kteří se na kompilaci objeví. Podle všeho to vypadá na čistě česko-slovenskou sklizeň. A tuto informaci nám potvrdil i sám Cocoman, kterému jsme položili pár otázek.

Letošní sklizeň bude tedy česko-slovenská, co tě k tomu nápadu přivedlo?

Zkušenost z předchozích Sklizní. V roce 2014 se deska rozrostla do kolosálních rozměrů. Bylo tam 48 písniček a já si tehdy řekl, že už nikdy nebudu dělat tak megalomanský projekt. Je to o zdraví a v tom množství zákonitě řada věcí nezaslouženě zanikne. Navíc se víceméně bez vyjímky potvrdilo, že mezinárodní věci ze Sklizní mají poměrně minimální dosah. Je to dáno jednak motivací artist propagovat jejich singl a celý projekt – pro tuzemské muzikanty je Sklizeň velká událost, mezinárodně to většinou úplně vyšumělo. Druhým důvodem je moje neschopnost mezinárodní tvorbu propagovat. Po letech práce vím, že když uděláme něco zajímavého pro českou a slovenskou scénu, dokážu to k lidem dostat. Mezinárodně to, bohužel, zatím neumím. Proto jsem se rozhodl letos udělat Sklizeň koncepčnější. Nejen, že jsou všichni artists z Česka a Slovenska, navíc všichni zpívají mateřštinou. Mezinárodní spolupráce budu dělat spíš formou singlů a EPs.

Jak dlouho to trvalo? Od nápadu až po dokončení?

Nápad přišel někdy koncem jara, kdy jsem všem poslal náhledy letošních riddimů. Písničky pak vznikaly víceméně najednou. To je taky novinka letošní Sklizně. Dřív jsme primárně dávali dohromady tracky, které už byly v průběhu roku natočené. Letos většina věcí vznikla přímo pro Sklizeň, a to převážně ve dvou podzimních měsících.

Co bylo nejtěžší?

Nejtěžší je, jako vždycky, desku dotáhnout do konce. Postarat se o všechno okolo, co přímo nesouvisí s hudbou jako takovou, ale je to nezbytné.

Kdo tě ve studiu nejvíc překvapil a čím?

Letos to bylo specifické tím, že jsem po všech artists chtěl texty v mateřštině. Je to součást letošní české a slovenské koncepce. Na desce tak například poprvé uslyšíte jak KattyGal Kenta dává dancehall česky a je to opravdu bomba! Moc příjemně překvapil Natty Ryal, který česky píše asi úplně poprvé (poznámka redakce: podruhé 😉  ). To, co nahrál na letošní Sklizeň, je podle mě silná věc a jsem moc rád, že do toho šel! Taky nemůžu neposlat big up Dr. Karymu, který letos napsal něco úplně jiného, než na co jsme v českém reggae zvyklí a podle mě konečně našel polohu, která je mu opravdu vlastní. Všichni se ale za poslední dva roky hodně posunuli, mám radost.

Kolik uslyšíme nových riddimů?

Bude to nějakých jedenáct nových instrumentálek. V kategoriích reggae, dancehall a „takový český srandy“.

14993446_1440304659331980_1468157941070966352_n

Kdo na kompilaci ještě spolupracoval?

Kromě Coco Jammin a všech artists za námi stále stojí Wilda Panda, který má na starosti organizační stránku věci a samozřejmě nás podporuje Selector Boldrik, který je se Sklizní spojen od první předporodní fáze Sklizně 2011.

Kdy a kde proběhne křest?

Desku pokřtíme 23.12. v pražském Crossu. V tomhle zásadním prostoru jsme se dlouho neukázali a myslím, že den před Štědrým Dnem je ideální příležitost.

Chystáte i turné? Kde se na vás můžou fanoušci těšit?

Vzhledem k tomu, že letos Sklizeň vychází až v prosinci, většina akcí bude probíhat až na jaře příštího roku. Letos stihneme Plzeň, Moravskou Třebovou a samozřejmě Prahu. Na brzké jaro se chystají další akce, dokonce už tušíme i nějaké letní termíny, ale na to je ještě čas.

A je něco, co by jsi chtěl ještě dodat nejen ke Sklizni? Chystáš třeba něco sólového?

Chystám sólovou desku. Myslel jsem, že to stihneme ještě letos, ale uvidíme. Bude to zase něco trochu jiného, jak hudebně tak textově, pořád jdu dál, pořád hledám. Jsem na to hodně zvědavý. Jinak pořád jedeme Zpátky na Strop s projektem Nevereš, pokud jste ještě nezažili Nevereš live, určitě si to dejte!

Na další info a první kousek ze Sklizně se můžete těšit již brzy.


První akce v rámci sklizně: https://www.facebook.com/events/199524237124501/

Fb Sklizeň: https://www.facebook.com/sklizen/

Mixtape k poslechu je ZDE

Comments are closed.

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více