Pět otázek pro… Hopeton Lindo

Hopeton Lindo pracoval v jamajském hudebním průmyslu od poloviny 70. let, kdy s producentem Mikey Dreadem nahrál písničku Black History (1978). Po tomto počátečním hitu začal Lindo vystupovat s Blackstar International Sound Systemem společně s dýdžejem Brigadierem Jerrym a Tigerem a zpěváky Padem Anthonym a Tontem Iriem.

Během své kariéry pracoval s producenty jako Gussie Clarke a Sly & Robbie. Lindo je také známý autor – napsal písničky pro JC Lodge a Deborahe Glasgow. Je spoluautorem Lodgeovy Telephone Love a Champion Lover od Deborahe Glasgow.

Jeho autorské schopnosti ho přivedly k práci s dalšími umělci včetně Dennise Browna, skupiny Aswad a Gregoryho Isaacse. Teď máme příležitost tohoto hudebního veterána poznat trochu víc.

Tady je Five Questions with… Hopeton Lindo

  1. Byla muzika to, co jsi chtěl vždycky dělat, když jsi byl ještě dítě?

Ano. Já jsem pyšný na všechno, co dělám, ale pro muziku mám opravdovou vášeň. Beru to jako požehnání, že umím nejenom zpívat, ale taky psát a produkovat hudbu pro další umělce. S hudbou jsem se dostal do celého světa a pracoval jsem s mnoha talentovanými lidmi. Je to dar.

  1. Jaké změny jsi v hudebním průmyslu zaznamenal od té doby, co jsi prorazil v 70. letech?

Změny v technologiích. Musíme držet krok s nejnovější produkcí, marketingem, využitím sociálních sítí…atd. Sociální sítě nám umožnily se dostat do celého světa pouhým postem, který propaguje náš produkt nebo hudbu, a je to zadarmo. Můžeš kontaktovat lidi s podobnými zájmy a rozšířit svoji fanouškovskou základnu. Sociální média jsou příležitost otevřít dveře – tak snadné to dříve nebylo.

  1. Co máš na Jamajce nejradši a nejvíc ti to chybí?

Jamajčany. Oni se umí bavit bez ohledu na svou osobní situaci. Užívají si, i když procházejí těžkými časy. My Jamajčani jsme hrdí a houževnatí. Návštěvníci se u nás cítí vítáni a to je něco, co se během let vůbec nezměnilo.

  1. Prozradíš jednu věc, která by lidi překvapila, kdyby ji o tobě věděli?

Umím nakreslit docela slušný portrét.

  1. Kdybys mohl na týden dělat nějakou práci mimo muziku, co by to bylo a proč?

Já rád pomáhám lidem, takže bych pravděpodobně pracoval někde ve zdravotnictví nebo v sociálních službách.

Hopeton LindoHopeton Lindo

 


 

 

 

 

 

 

 


ptala se Shereita Grizzle:
http://jamaica-gleaner.com/article/entertainment/20180608/five-questions-hopeton-lindo

Přeložila Blanka

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více