Kapela TiNG vydala své třetí album „Alter Ego“

TiNG, kapela hrající „swinging dancehall rock“ vydala v červnu 2017 její třetí album „Alter Ego“. Sešli jsme se s jejich frontmanem Turnerem, abychom zjistili více o čem to celé je.

Už třetí album! Máte radost?

Jo, jsme nadšení! Je to skvělý pocit, vydat tolik materiálu. Až budeme staří páprdové, aspoň se budeme mít za čím ohlédnout a zasmát se  🙂

Řekněte nám více o třetím albu a jak se liší oproti dvěma předchozím?

Alter Ego ještě více prohlubuje TiNGovskou různorodost. Reggae máme rádi, ale byli jsme zaškatulkováni do tohoto žánru již na začátku v roce 2011. Asi to bude díky mé předchozí kapele Afrodisiak, která hrála především reggae. Nicméně v posledních letech se naše živá vystoupení vyvinula částečně do swingu a balkánu, proto jsme se rozhodli ukázat tuto stránku na nové desce. Jak už napovídá název, Alter Ego prezentuje dvě tváře TiNG: hudbu ovlivněnou reggae a swingem.

Rád bych podotknul, že první dvě alba byly pokusy o něco velkého, především „Born For a Storm“ (2. deska). V mých očích jsme brali sami sebe příliš vážně. Nové album je víc srandovní a dá se na něj jak pařit, tak si s ním zpívat v autě. Není zač, světe!

Vaše debutové album „Man vs. Wild“ vyhrálo cenu Anděl. Druhé album bylo také nominováno. Myslíte že „Alter Ego“ je bude následovat?

Haha, nechci nic zakřiknout a ani nic neočekáváme. Jsme jen moc šťastní, že můžeme dělat hudbu, která nás baví a snad se líbí i lidem okolo. Celé je to o lásce k hudbě, o tom být v kapele s lidmi, které máš rád, o srandě a o šíření dobré nálady skrz hudbu.

Vaše videoklipy vypadají promyšleně a dobře produkované. Nějaké plány na nové klipy k novým songům?

No jasně, videa k „Pale Blue Dot“ a „Jestli chlastáš“ jsou už rozpracovaná a snad je brzy vypustíme do světa!

Jak se mohou lidé k novému albu dostat?

Určitě bude dostupné ke stažení přes naše stránky tingband.com, ale také bandcamp, apod., stejně jako na Bbop.eu (100% zisk pro nás 😛 ). Pokud však chcete opravdový CD s krásným obalem, přijďte si pro jedno na některý z našich koncertů!

Na závěr nám sděl nějaké moudro z desetiletého působení na české hudební scéně.

Hudbu neděláme pro slávu, jen jsme se trochu naučili, jak vystupovat na veřejnosti. Zkrátka když tě něco baví, tak to dělej!


ptala se Petra Černá


fotky ze křtu Alter ego:
https://www.facebook.com/pg/reggaecz/photos/?tab=album&album_id=1511949578825778

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více