KattyGyal Kenta feat. Jah Screechy – Television Mad (Official single from Invisible Roots album)

první singl z Kentina připravovaného alba

Naše oblíbená reggae zpěvačka KattyGyal Kenta představuje své nové album Invisible Roots, ze kterého nám posílá první singl Television Mad, který natočila společně s klasikem britského dancehallu Jah Screechym. Kenta považuje Invisible Roots za hodně velký krok vpřed a za vrchol v její dosavadní (jedenáctileté) kariéře obsahující rap, roots reggae i dancehall. Nakonec, žánrová i zvuková rozmanitost bude patrnái i na avizované desce.

„Strom začíná kořeny, které mu pomáhají pevně stát, aby se jeho koruna mohla šplhat nahoru. Moje album začíná rocksteady skladbami, jako zástupci začátků reggae obecně a také mých začátků v kapele SilesiJAH All Stars. Pak následují new roots a digital pecky, což odráží mojí dosavadní tvorbu, kterou jsem však pojala ve vyšší kvalitě. Druhá polovina alba patří steppe dubu, který mě absolutně pohltil a unáší mě do výšin.“

Album obsahuje 13 skladeb a jeden remix. Texty si Kenta píše sama, riddimy pocházejí od producentů z celé Evropy, . Deska se nahrávala v Praze na Žižkově v Yukimurově Mustakillah Studiu.

Kenta sice album pokřtila už na letošním jarním Muffin Open Air Festivalu, ale na jeho oficiální vydání si ještě budeme muset chvilku počkat. Zatím si vychutnejte alespoň tuto první ukázku.

KattyGyal Kenta v Reggae klubu Radia 1

82%
  • hodnocení redakce

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více