MessenJah pro Boldrika už sedmkrát!

Na konci června proběhla na facebooku zajímavá aktivita, a to konkrétně na Boldrikově facebookové stránce. Každý den v týdnu nám představil jeden z dubplatů, které mu věnoval MessenJah. Sedm dubplatů  to už je slušná porce 🙂 Začalo to nejstarším dubplatem pro všechny tančící lidi, pokračovalo po celý týden až se v neděli na soundcloudu objevil úplně nový dubplate Boží oheň. Pro ty z vás, co facebook nepoužíváte a pro ty co jen nechtějí hledat, jsem všechny dubplaty seřadil do tohoto článku.

Myslím že není nutné Boldrika a MessenJaha představovat, ale přeci jen můžete kouknout na jejich profily:  Boldrik, MessenJah.

Začínáme prvním dubplatem, který se natáčel v létě 2011 v CocoJammin studiu v Praze. To bylo poprvé co se Bolrikovi podařilo MessenJaha dostat do studia a nahrát medley pro všechny tančící lidi na Wipe Out riddimu.

Druhý dubplate, byla vlastně taková náhoda, původně se měla nahrávat čtyř kombinace opět v CocoJammin studiu v Praze. Na nahrávání, ale dorazil jen MessenJah, a tak se připravovalo na nahrání Nespěchej. Náhoda tomu chtěla, že zavolal Mc Chicha, který byl zrovna kousek od studia, a tak jedno listopadové odpoledne roku 2011 vznikla tahle unikátní kombinace na Old house riddimu.

V pořadí třetí dubplate na klasickém riddimu Rockaway pro Berrese Hammonda. Tato nahrávka vznikla v tajemném Mustakillah studiu na Žižkově. Kde na té samé session nahrával třeba Dr. Kary dubplate pro Wildu Pandu – Seděla u vody. A tak vznikl dubplate co zahání nudu.

Pokračujeme dál, stále na stejné session v Žižkovském Mustakillah studiu, kde na Hyper slim riddimu vzniká čtvrtý dubplate, a to agresivnější a bojovnější verze „Není mi jedno“, tímto songem se MessenJah prostě vystihl. Kdyby to byla volební píseň, tu stranu bych volil i já. MessenJahovi se nápad zřejmě líbil, podařilo se mu sehnat práva švýcarských Weedy G. a na tomto riddimu jí nahrál na svoje debutové album „Bojuj dál“, ale tentokrát bez Boldrika.

Páty dubplate je hodně nadsvětelný, kombinace která se sešla, se už asi nikdy nesejde a tento dubplate, kde mimo MessenJaha uslyšíte i Cocomana, Dr. Karyho a Suppaflye. GANJA ANTHEM na Summer time riddimu je opravdu česká ganja hymna. Každý přidal svůj kousek a v CocoJammin studiu na jaře 2013 vznikl největší ganja dubplate, který jde v češtině nahrát. Dva roky přemlouvání rozhodně stály za to.

Na řadu přichází šestý dubplate na Freak-Out riddimu, který se nahrával v tomto roce v novém studiu Drozdov. Tehle dubplate čeká ještě hodně zajímavy osud ale jaký? Tak to zatím nevím ani já, ale brzy se určitě dozvíme o co jde 🙂 Tak proto k tomu zatím tolik psát nebudu, asi jen to, že tadle pecka vyšla i v remixu, který stejně jako originál najdeš na albu „Bojuj dál“.

Tak a je tu poslední sedmý a úplně ten nejnovější dubplate na veselém riddimu od CocoJammin, nahrávaný ve studiu Drozdov. Boží oheň je další song z alba „Bojuj dál“.

Tak si postupně poslechněte všechny dubplaty a řekněte sami, který je pro vás ten nejlepší. Příjemný poslech.

P.S. tento článek byl už napsán na začátku července, ale tak nějak nebyli lidi, kteří by ho dokončili a zveřejnili  😉  Ať je vám k užitku!

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více