VIDEO: Elán – Zlodej slnečníc (1982)

Bylo, nebylo….
…na začátku a vlastně po celá 80. léta minulého století bylo u nás celkem těžký shánět jakoukoliv zajímavou muziku, natož pak reggae nebo ska. CDéčka se začla vyrábět až v roce 1985, ale u nás se prakticky objevila až někdy v letech 1988 nebo 1989 a empétrojky nebo internet, to byla slova leda tak ze sci-fi románů.

Skupina Elán mi byla vždycky „tak trochu podezřelá“. Hráli bigbít a měli krátký vlasy, pro mě fakt hodně divný. V roce 1982 „rockeři“ a nejsou máničky. Když se pak po revoluci přimkli k Mečiarovi, prohráli to u mě na celý čáře….

…jenže podobně jako třeba Peter Nagy a později Robo Grigov (všimněte si, že slováci v té době byli „hudebně“ dost napřed (v Bratislavě se totiž zcela bez problémů chytaly rakouské televize i rádio, což bylo hodně velkou výhodou). A člověk, který chtěl poslouchat nějaký ty houpavý rytmy a melodie se zoufale chytal každé příležitosti.

Písnička Zlodej slnečníc vyšla v roce 1982 na 2. desce Elánu Nie sme zlí a klip byl natočen pro pořad Pionierská lastovička  😉

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více