Cocoman – No Competition (Official Vertical Video)

Cocoman, i když v textu zmiňuje, že nestíhá sledovat všechno, co by chtěl, je prostě trendy.

Peckou No Competition nezakrytě reaguje na aktuální trend kulometného deklamování textu do celkem pomalého riddimu, který vzešel z britské grime scény.  Ale třeba letos v lednu to předvedla i jamajská zpěvačka Koffee v hitu Raggamuffin.

Produkce alesco. se též ráda prezentuje neotřelými nápady. A tak spojením s Cocomanem vznikl počin hrající si s prvky někdejších video her a s pohledy ze všech možných směrů a úhlů, které Honza Husák natočil během letošního Uprising festivalu (a na dolní stagi cross][clubu) a nápaditě je vložil do vertikálního formátu známého především z mobilních telefonů.

Nemůžu říct, že bych byl úplným fandou téhle rychlodeklamace textů, ale v každém případě je mi to příjemnější než tisíckrát dokola obehrávané postupy ze 70. a 80. let minulého století. Což teda není, zaplať Jah Rastafari, Cocomanův případ 😉

Nicméně, opět mi rvou uši slova jako lyrics, riddims, artist a skills, jejichž užití uprostřed české věty mi připadá tak trochu nadbytečné.

85%
  • hodnocení redakce

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více