Black Uhuru feat. Bugle – Jah Guide

Official Video 2017

Duckie Simpson se letos snaží oživit značku Black Uhuru, která v minulosti dost utrpěla tím, že svého času svět křižovaly tři nijak kvalitní kapely pod stejným jménem, které se snažily na legendárním názvu, více méně, jen parazitovat. Dokonce to vypadá na usmíření s Mykalem Rosem, se kterým společně, právě opět pod jménem Black Uhuru vystoupí na známém belgickém festivalu Reggae Geel. Jen škoda, že se toho nemůže zúčastnit předčasně zemřelá Puma Jones. Kdyby Jah dal, to by byl návrat… no nic, konec snění. Btw Black Uhuru prý připravují nové album (to bude mít Uncle Fardy radost 😉 ).

Snad k blížícím se Jahovým 125. narozeninám vyšel klip s cover verzí legendárního hitu Petera Toshe JAH GUIDE z alba Equal Rights.
Snad proto, aby klip zasáhl širší spektrum posluchačů se na nahrávce podílí i zpěvák Bugle.

Duckie skvěle frázuje i intonuje a vlastně není slyšet nic, co by novou cover verzi odlišovalo od původního originálu. Tedy až do okamžiku, kdy do skladby „vpadne“ Bugle. Aniž bych přihlédnul k tomu, že jsem z jeho pražského koncertu odešel už po patnácti minutách nekonečné nudy, nepřipadá mi, že by jeho podíl na skladbě byl nějakým přínosem. Kdyby to bylo na mě, nechal bych jen to jeho intro a pak nechal zpívat jen Duckieho.

Samotný klip ve mě vyvolal dojem, že byl natáčen na Šumavě u řeky Vydry v okolí bývalé Hálkovy chaty, což, samozřejmě, není pravda. Ale ta voda, stráně, skály a Duckie jdoucí po mostě…..


Za audio bych dal 5 hvězdiček, ale ten Bugle to sráží na 4,5.  Video teda moc nápadité není, takže za 3,5


4. srpna 2017 oficiálně vyjde na Reggaeville.com Peter Tosh Tribute.

86%
  • hodnocení redakce

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více