Ken Boothe – Speak softly love

Ken Boothe aka Mr. Rocksteady nazpíval novou verzi hitu, který v roce 1972 napsal italský skladatel Nino Rota pro film Francise Forda Coppoly Kmotr (The Godfather). Textem písničku opatřil americký textař Larry Kusik. Přesto, že otextoval mnoho písní, slova ke skladbě, známé též jako Love Theme from The Godfather, se stala jeho nejznámějším počinem.

I když je Ken Boothe např. mladší než Derrick Morgan o osm a než Toots Hibbert o pět let. Nemluvě třeba o takovém Tony Bennettovi, kterému je 91 a je tedy o 21 let starší než Ken Boothe. Jeho hlas, na rozdíl od těch výše jmenovaných, působí „stařecky opotřebovaně“ a zdaleka nezní tak jasně jako v dobách jeho největší slávy. Prostě, Ken Boothe na pokraji sedmdesátky, kterou oslaví 22. března 2018, ztrácí hlas.

Nebýt toho, že Mr. Rocksteady vydá 10. listopadu 2017 novou desku Inna de Yard, nebo právě proto, bych tuhle nahrávku nazval jeho labutí písní. Album si můžete objednat >>>ZDE<<<.

Video klip výborně podtrhává náladu skladby vzpomínkou na evidentně ztracenou lásku.

Že to ale je depresivní song, ale krásnej…


O tom, jak Ken Boothe zpívá na živo, se můžeme přesvětčit na jeho koncertě 29. října 2017 ve vídeňském klubu WUK za 25 €.

fb událost: https://www.facebook.com/events/115965392422049

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více