Smola a Hrušky feat. Supa a Gulo Čar – Čierny Biely

„Som Biely aj Čierny,“ to vzkazují světu Smola a Hrušky feat. Supa a Gulo Čar

Nevídaná kombinace hudebních stylů a téma dnešních dnů jako hlavní myšlenka nové písně Čierny Biely, která právě vyšla jak na Slovensku, tak v Čechách a rovnou s videoklipem!

Někdo by si řekl, že kombinace reggae, rapu a funky nikdy nepůjde dohromady, ale opak je pravdou. Ostřílená reggae – punková skupina Smola a Hrušky se rozhodla, že je na case ukázat, že stejně tak, jako je možné setřít rozdíly hudebních žánrů, tak je možné zpívat velmi silnou píseň proti rasismu, která má všem otevřít oči a říct světu – všichni jsme si rovni.

Smola a Hrušky oslovili přední umělce daných žánrů – rappera Supa – z formace Moja reč a špičku českého funku a world music – romskou kapelu Gulo Čar, která si odskočila zazpívat během natáčení jejich nové desky. Všichni se vyjádřili nejen hudebně, ale i textově – mnohdy inspirováni vlastními zkušenostmi. Na textu se autorsky podíleli Spoko Kramár (frontman Smola a Hrušky) Supa a Pavel Dirda (Gulo Čar). Skladbu podkresluje osobitým hlasem Irena Dirdová.


Markéta Vacková – marketa@joesgarage.cz

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více