#420 = Messenjah a HomeBwoyRasta – Futurum Music Bar, Praha – 20. 4. 2019

křest alba BALANC

… a o pár let později (část imaginárního rozhovoru):

A: „No ty vo.., a vzpomínáš, jak MessenJah s HomeBowoyRasta křtili tu desku ve Futuru? To bylo něco!“

B: „Já … mhm …

A: „Tys´tam nebyl? Jak to? Tam snad tehdy byli úplně všichni. Aha. No tak tos‘ teda vo hodně, ale vo hóódně přišel.


O moc lépe se to vystihnout nedá. A bylo snad úplně jedno, kdo z celé té plejády, kterou si MessenJah pozval na křest své nové desky Balanc, zrovna vystupoval. Jestli Dorsey, Urban Robot, Colectiv, Cocoman, Dr. Kary, nebo „jenom“ Selector Boldrik se svou tunou dubplatů a gramcema. Kromě toho, i když měla akce line-up, vystupoval tak trochu každý s každým. Vlastně se ti, kteří už odehráli, porůznu přidávali k těm právě vystupujícím a zase odpadali. Zkrátka jak měl kdo chuť. Konec konců, jsou to všechno MessenJhovi kamarádi a znají se i navzájem. O to ale lépe. i ti, kteří vystoupili úplně na začátku, tak nepřišli o naprosto skvělou atmosféru, která ve Futuru byla.

Atmosféra? Nejvíc to připomínalo kotel před headlinery na festivalu. Ruky hore a jedéém!!! Vážně … takto, a prakticky od prvního vystupujícího. To byl samozřejmě i signál pro pódium, a díky tomu se euforie přelévala sálem tam a zase zpět jako mexická vlna kolem stadiónu a ne a ne přestat, což jen přilévalo olej do ohně.

Myslím, že lepší warm up si nemohla přát ani hlavní hvězda večera, které famózně zasekundovali olomoučtí HomeBwoyRasta (i když oni sami mi po koncertě říkali, že je ještě hodně co zlepšovat). MessenJah se tak už nemusel ani moc snažit, měl totiž sál předem omotaný kolem prstu, ba co dím, skoro jako na dálkové ovládání. K jeho cti je ale potřeba říct, že nabídky využil maximálně … jak starými věcmi, tak třešničkami z nové desky. Zkrátka, závěr jako když zapráská bič … pecka.

A ještě něco. To, co jsem ve Futuru viděl, slyšel a hlavně zažil, to už teď aspiruje na jeden z top koncertů roku a především ukazuje, že česká reggae scéna a reggae komunita to za dobré konstelace zkrátka umí a má se na co těšit dál.


P.S. Fotky budou co nevidět…

 

messenjah

100%
  • hodnocení redakce

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více