Cultural Reggae Vibez – warm-up

9. 5. 2019 - cross][club, Praha

Pro nás nedočkavé připravili pořadatelé Cultural Reggae Vibez tradiční warm-up v Cross][Clubu. Hlavními lákadly večera budou maďarský zpěvák Gregory G Ras a mezinárodní kapela TiNG!

Gregory G. Ras je mezinárodně uznávaný maďarský zpěvák, aktivista a nejznámější tvář maďarské reggae scény. V současnosti je frontmanem kapely Fyah Rebels. Do nedávna byl zpěvákem nejvýraznější maďarské reggae kapely Riddim Colony, která se, bohužel, rozpadla.
Od roku 2015 tráví G Ras každý rok nějaký čas na Jamajce mezi reggae komunitou, kde i nahrává svoje nové sólové album. Spolupracoval s umělci jako Micah Shemaiah, Derajah, Dub Fx, Chezidek, Gideon, Ray Darwin, Mandingo Warrior atd. Stál na stage s mnohými superstars, jako Damian Marley, Sizzla, Max Romeo. Mnozí z nás ho též znají jako moderátora slovenského festivalu Uprising. Na festivalu Cultural Reggae Vibez už zahrál jak s Riddim Colony, tak s Tuff Steppas, ale i jako sólový zpěvák. Tentokrát ho na stage doprovodí Rollandblow.

Dalším velkým lákadlem je koncert kapely TiNG, která spojuje styly jako dancehall, swing a balkánskou dechovku. Jejich hudba čerpá z takových zdrojů, jako jsou reggae, ska, dancehall, drum’n’bass, swing, rock, balkán a hip-hop. Všechny dohromady utvářejí a vytvářejí vlastní jedinečnou směs „PRAGGAMUFFIN“. TiNG se skládá z osmi členů a mnoha přátel `]

Na závěr večera nám zahraje jedna z nejúspěšnějších českých selectorek, členka Raggaultras sound systemu, Jayah. Ta zahrála snad na všech větších akcích v ČR, ale třeba i na zahraničních festivalech, jako Rototom Sunsplash nebo Uprising.

Na akci se budou prodávat vstupenky a festivalový merchandise za zvýhodněné ceny.  Uvidíme se tam!

Line-up:

20:00 – 21:00 Rollandblow
21:00 – 22:00 TiNG!
22:15 – 23:15 Gregory G. Ras (HU) backed by Rollandblow
23:15 – 01:00 Jayah

 

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více