Green Småtroll oslaví 15 let velkým koncertem v Klubu 007

19. prosince nesmíš na Strahově chybět!

Matadoři české ska scény, Green Småtroll, slaví 15 let od svého vůbec prvního koncertu. Za tu dobu stihli stát mnohokrát na podiu spolu s takovými legendami žánru jako jsou New York Ska-Jazz Ensemble, Rotterdam Ska Jazz Foundation, Mr. T-bone All Star Band, Yellow Umbrella, Skalariak, Irié Revoltés, The Slackers, Babylon Circus, Doreen Shaffer and Moon Invaders, Los Granadians a mnoha dalšími. Kapela si nejvíce cení spolupráce s Royem Ellisem aka Mr. Symaripem, se kterým měla tu čest vystoupit na dvou koncertech jako jeho doprovodná kapela a měla tak možnost zahrát si naživo prvotní reggae a ska skladby, které určovaly módu a tep celé této kultury po desítky let.

Green Småtroll & Mr. Symarip
Green Småtroll & Mr. Symarip

Kapela vznikla v průběhu roku 2002. Na počátku šlo spíše o malý projekt odehrávající se v rovině jam session, ve kterém si jednotliví hráči zvykali na ostatní nástroje a vzájemnou souhru. V poměrně krátké době se přidali další hráči a koncem listopadu ’02 byla sestava kompletní. Kapela se v průběhu ustálila v sestavě klávesy, kytara, basa, bicí, trubka, tenor a alt saxofon.

První koncert měl velký úspěch, a tak v průběhu dalších let následovaly stovky dalších koncertů po celé České republice i v zahraničí. Green Småtroll mají za sebou četné koncerty na Slovensku, v Německu, Rakousku, Polsku a v neposlední řadě také dvě tour po Francii a Belgii.

Za svou kariéru stihla kapela, kromě četných singlů na nejrůznějších kompilacích, vydat tři alba Green Perception – 2003, So This Night… – 2006, Rude Jazz – 2009 a proslýchá se, že by ve velmi brzké době měl spatřit světlo světa dlouho očekávaný nástupce úspěšného alba Rude Jazz, za které „Zelení skřítci“ získali Cenu ANDĚL za rok 2009 v kategorii Ska & Reggae.

Green Småtroll

15. narozeniny oslaví Green Småtroll již toto úterý, 19.12.2017 od 18:00 v pražském klubu 007 na Strahově. Členové skupiny si pro návštěvníky koncertu nachystali řadu překvapení, ať už těch hudebních nebo i úplně jiných. Dojde na dlouhý a speciálně sestavený setlist, při kterém zazní dlouho nehrané písně, které budou po tomto koncertě pravděpodobně opět na delší dobu uloženy ke spravedlivému spánku. Bez speciálního dárku, který nebude moct získat nikdo jiný, však neodejde žádný z návštěvníků tohoto významného koncertu!!!

Na Sedmičce stále platí policejní hodina a živá hudební produkce musí skončit ve 22:00. Party bude však po koncertě probíhat samozřejmě dál za přispění mnoha DJs, kteří jsou různým způsobem s kapelou spřízněni.

Přijďte s Green Småtroll oslavit jejich narozeniny a nadělit si sobě malý předvánoční dárek…

Green Småtroll

15 let Green Småtroll

Klub 007, Praha – Strahov

19.12.2017, 18:00

Vstup za lidovku a dárek pro každého!!!


Fb událost: Green Småtroll slaví 15 let na scéně!


12. narozeniny byly taky velký  😉

a 13. jakbysmet…

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více