Mighty Sounds startuje už za dva týdny

Třináctý ročník festivalu Mighty Sounds se uskuteční od 14. do 16. července na letišti Čápův dvůr v Táboře. V areálu letiště proběhly úpravy, organizátoři ohlašují poslední novinky a zveřejnili už také kompletní harmonogram akce.


Všechny informace o programu je už nyní možné nalézt v právě zveřejněném harmonogramu festivalu na webu nebo ve festivalové mobilní aplikaci.

Novinkou pro rok 2017 je akustická Black Coffee Stage, na které vystoupí domácí i zahraniční kapely v unplugged podobě. V nové chill zóně, kde se stage bude nacházet, vystoupí jak kapely, které hrají na festivalu klasické sety, tak i interpreti, kteří se jinde v programu festivalu neobjeví. Chill zóny budou opět o něco vylepšené a areál poskytne celkově více míst k odpočinku.

I další novinky třináctého ročníku znamenají o něco větší komfort pro návštěvníky. Chystá se rozšíření nabídky dobré kávy a snídaně v kempech, v areálu bude několik food trucků s prodejem vysoce kvalitních pokrmů. Sportovní doprovodný program festivalu je už tradičně pestrý – od turnaje ve fotbale a nohejbalu až po pétanque a skandinávské hry kubb a mölkky.

Organizátoři festivalu Mighty Sounds se také rozhodli pomoci v místě, kde se akce koná, a domluvili se s Aeroklubem Tábor na tom, že se budou podílet na opravách a úpravách příjezdových cest na letišti. První fáze úprav proběhla v uplynulých dnech.

Vstupenku na festival lze v předprodeji pořídit od 1450,- Kč, na místě bude stát 1600,- Kč. Všechny informace jsou na http://www.mightysounds.cz/.


Letošní line-up zahrnuje i tyto kapely a DJs, kteří by nás, fanoušky reggae a ska měli zajímat:

pátek:

15:30  Green Smatroll – Monster stage
17:30  Sto zvířat – Mighty Stage
19:00 DJ Vítek – Buben Territory
19:35  The Toasters (US) – Monster stage
20:15 Rocky Leon (AT) – Jameson Stage
21:00 Blechreiz (DE) – Monster stage
22:00 Sklizeň – Radio 1 Stage
22:05  Dubioza Kolektiv (BH) – Mighty Stage
00:00 THE BEAT (UK) – Mighty Stage
00:00 Skanska Sound & DJ Papa Kani – Buben Territory
01:15 The Offenders (IT) – Monster stage
01:35  Fast Food Orchestra – Mighty Stage
03:00 DJ Kuře & DJ Hadgi

sobota:

16:00  DJ Štramberk Rud Boys – Buben Territory
17:50  Discoballs – Monster stage
20:00  The Ugly Selectors – Buben Territory
23:30  DJ Path, DJ Majkl A DJ Baba – Buben Territory
23:50  Feher Fekete Kerek – Jameson Stage
00:50  Jaya The Cat (NL) – Mighty Stage

neděle:

15:10  Švihadlo – Mighty Stage
19:35  Big Mountain (US)
20:00  Selector Boldrik – Chill Village

Převážná většina koncertů trvá 45 minut.


Z tohoto výběru z programu jasně vyplývá, že nejzajímavějším dnem pro ska & reggae fans je pátek. „Papírově“ zdaleka největší hvězdou festivalu jsou legendy britského 2tonu The Beat. Jací budou ve skutečnosti, zjistíme až v pátek 14. července. Sobota je dost slabá – 3 kapely a pak jen trávit čas v Buben Territory. Neděle je, při vší úctě ke všem třem vystupujícím, asi nejslabší. tedy pokud nemáte rádi hard core, punk, rok’n’roll a tak podobně. Big Moutain můžou jedině překvapit. Ruku na srdce, kdo zná od nich něco víc než Baby I Love Your Way… Pravda, vloni vydali singl s cover verzí Beatles Here Comes The Sun.
Přestože je na Mighty Sounds Radio 1 Stage, v programu jsou pouze 3 Radio 1 DJs a z toho pouze 2 hrají na zmíněné stagi. Kdysi jsem pravidelně odjížděl z Tábora po noční Mighty pařbě v pondělí odpoledne. Letos veškerý program skončí o nedělní půlnoci… a co potom dál?

Česká republika už, bohužel, nemá ani jeden skutečně velký ska a reggae festival…


http://www.mightysounds.cz/
https://www.facebook.com/mightysounds

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více