DANCE! DANCE! PRČICE FEST STARTUJE TENTO PÁTEK!

Dance! Dance! Prčice fest! je jedinečný kulturní festival zaměřený na ska, reggae, ale i soul či hip hop. Bude se odehrávat o prvním srpnovém víkendu v areálu zámku v Prčici. Dočkáme se hlavního podia na nádvoří historického zámku, djské stage okrášlí zámecký sál i barokní konírnu. Stanové městečko bude ve stínu stoletých stromů zámeckého parku.

Čeká nás obsáhlá hudební paleta zaměřená na „black music“ v celé své bohatosti. Základem je hudba pocházející z Jamajky ve své komplexní šířce, speciálně se zaměříme na ska, rocksteady a early reggae. Pozdní noc ovládnou tanečnější rytmy živelného dancehallu. Na našem hlavním podiu se dočkáte jak tradičních mnohačlenných hudebních skupin hrající klasické ska, tak i moderních projektů postavených na sehranosti DJe a jeho selectora. Hudební paletu doplní hip hop i funky, zazní karibské rytmy jak ve své původní autentické verzi, tak i v moderním elektronickém hávu.

S hrdostí nám vlastní si Vám dovolujeme přivést jamajskou legendu 60. let Roy Ellise, zpěváka z kultovní kapely Symarip, autora nesmrtelných hitů jako jsou These Boots Were Made For Stomping nebo Skinhead Moonstomp. Neopomenutelní jsou souloví The Everettes. Ze Slovenska přijedou miláčci dívčích srdcí Medial Banana.

Českou ska scénu představí Green Smatroll a The Chancers. Hip hop reprezentují Pio Squad nebo MC Emsa z kultovních Bow Wave doprovázený Fonkienz. Reggae scénu ve své kapelové formě zastupují Rising Spirits. Přijedou i superstars českého reggae Cocoman, Colectiv a v neposlední řadě i Messenjah. S hrdostí odevzáme noc EDM producentům Chong X a Sirene Factory.

13640967_1623796061265753_5752740416895782544_o
Rozhodli jsme přeměnit areál Zámku v Prčici na místo setkávání. Potká se kultura (hudba, divadlo, literatura) s historií, to vše ve stínu staletých stromů. Pokusíme se o mísení lidských generací, proto plánujeme dětský koutek plný her a soutěží, nedaleko se zjeví divadelní podium, které přivítá hry pro děti i dospělé. Dočkáme se workshopů, které se nás pokusí inspirovat k překonání vlastního stínu, proto na festivalu najdeme kurz tance, divadelní improvizace a pokusíme se zajistit i pootevření dveří do hudebního světa zasvěcením do tajů hry na perkuse či do alchymie umění djského.

O sportovní vyžití bude také postaráno, na místě bude možné se zapojit do turnaje ve volejbalu, nohejbalu a do dalších her. Neomezíme se jenom na prostor areálu zámku, ale připravujeme i odpolední procházky po městě. První se speciálně bude věnovat historii místa s důrazem na postavu Vítka z Prčice jako jedince, který nesmazatelným písmem ovlivnil historii nejen jižních Čech, ale i celého středověkého Českého království. Druhou procházku připravíme s Pražskou židovskou obcí. Bude se speciálně věnovat odkazu života prčických židů s prohlídkou dochovaných památek, především prohlídkou židovského hřbitova.

Soutěž o vstup

Další info najdeš zde

web: prcicefest.cz

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více