UPRISING REGGAE FESTIVAL 26. – 27. 8. 2016

Již podeváté se koncem srpna na bratislavských Zlatých Pieskoch otevřou brány reggae města, nesoucího jméno Uprising Reggae Festival. Největší žánrový festival ve střední Evropě nabídne i tentokrát nabitý program především příznivcům reggae a dancehallu, ale i stylů hip hop, d’n’b, nebo dubstep. Svým umístěním blízko Bratislavy je festival pohodlně přístupný nejenom pro obyvatele slovenského hlavního města, ale i pro lidi z celé Evropy. Během 26. a 27. srpna jsou opět očekávány davy návštěvníků.

Festival se už tradičně koná v prostředí přírodního parku u krásného jezera, které poskytuje bohatý doprovodný program samo o sobě. Koupání, šlapadla, tobogán, vodní lyžování a další, to je pouhý výčet aktivit, které se nabízí mv blízkosti festivalového areálu. Samotný festival pak nabídne tradiční workshopy, jógu, skate koutek, dobíjecí koutek, odpočinkovou zónu, stánky s tradičním slovenským, ale i „exotickým“ jídlem, výrobky z různých koutů světa, ale hlavně hudbu a atmosféru.

Mezi největší lákadla letošního programu patří Tarrus Riley a Dean Fraser s vynikající kapelou, křehká talentovaná Nneka, legendy The Congos, Kabaka Pyramid, Konshens, ale i Alborosie. Z hip hopové sféry pozadu jistě nezůstanou ani švédští Looptroop Rockers se svým tradičně energickým vystoupením, stejně tak jako legendární The Sugar Hill Gang nebo naopak dubová parta s balkánskou krví Dubioza Kolektiv.

Za pozornost stojí i sound clash (neboli souboj) sound systémů z Polska a Rakouska – letos se utkají Splendid a SensithiefFour Star Foundation a O.S.F.. Velmi zajímavá je také účast karibské skupiny Kassav. Ta je mimo jiné zakladatelem zouk, karnevalového hudebního stylu a v Evropě momentálně vyprodává koncerty jak na běžícím páse.

Přijďte zažít jedinečnou atmosféru a zbořit hranice. Zlaté Piesky vás přijmou s otevřenou náručí a nabídnou nové zážitky, setkání, přírodu, inspiraci, i hudební lahůdky světového formátu.

26. – 27. 8. 2016, Bratislava – Zlaté Piesky

UPRISING WEB

Facebook event

Uprising reggae festival trailer (aftermovie 2015)

Facebook page

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více