Reggae na NGO Marketu 2019

SÍLA A KREATIVITA OBČANSKÉ SPOLEČNOSTI. VELETRH NEZISKOVEK SLAVÍ 20 LET

V rámci aktivit našich přátel z Radia Rastafari (koukni a poslouchej vlevo nahoře  😉 ) vystoupí na závěr NGO Marketu od 18:00 klasici české reggae scény
Swamp Safari! Vstup na NGO Market je po celý den zdarma!

Myslivci i Greenpeace, kojení, hojení i hnojení, dospívání a stárnutí, knihovny i Wikipedie…Toto vše se sejde na veletrhu neziskovek, jubilejním 20. ročníku NGO Marketu. V pražském Foru Karlín ho ve středu 10. dubna v 11:00 zahájí patronka, zpěvačka Tonya Graves. Vstup pro veřejnost je tradičně zdarma.

Občanská společnost je společností, která nejen otevírá velký prostor individuální i skupinové kreativitě a v níž se tato kreativita významně podílí na celku veřejného dění, ale která je na této kreativitě přímo založena. Čím vrstevnatější a rozkvetlejší je občanská společnost, tím stabilnější jsou politické poměry v zemi,“ prohlásil o veletrhu zakladatel pořádající Nadace Forum 2000, prezident Václav Havel, jenž NGO Market v dřívějších letech nejen zaštiťoval, ale také se ho osobně účastnil.

Neziskové organizace jsou jedním z pilířů dynamické občanské společnosti, ze všech sil se snaží ji dělat lepší,” dodává Jakub Klepal, ředitel Nadace Forum 2000. “Ovšem nejsou to anonymní instituce, jsou to konkrétní lidé, kteří pracují s nadšením a často dobrovolně, bez nároku na odměnu.” A i když někteří zaplaceno dostávají, zřídkakdy mzda odpovídá tomu maximálnímu pracovnímu nasazení, bez kterého to v nevládním sektoru prostě nejde. Zatímco na Západě si dobrovolníci a pracovníci neziskovek svou obětavostí vysluhují aspoň uznání spoluobčanů, na východ od někdejší železné opony stále víc lidí neziskovkami pohrdá, některé vlády jim hážou klacky pod nohy a mnozí politici je vykreslují jako darmožrouty, ba snad jako původce všeho zla. Přitom neziskovky většinou působí tam, kde stát selhává, jednotlivec moc nezmůže a firmy se nezajímají.

Přesvědčit se o smyslu neziskového sektoru můžete právě na NGO Marketu, největší akci svého druhu ve střední a východní Evropě. Tradičně nabízí jedinečnou platformu pro setkávání a sdílení zkušeností napříč neziskovým sektorem, respektive s podnikatelskou sférou a širokou veřejností. Letos se zúčastní na dvě stovky neziskových organizací nejrůznějšího zaměření – vzdělávání, dobrovolnictví, lidská práva, demokracie, příroda, zdraví i mnohé další – od nováčků s čerstvými nápady až po zavedené veličiny. Jejich zástupci si rádi pohovoří s návštěvníky, vysvětlí účel, metody či třeba financování svých aktivit, nebo zkrátka upozorní na problémy či možná řešení, o jejichž existenci člověk často ani netuší.

V rámci vzdělávací sekce programu se chystají například přednášky o bezpečnosti v neziskovém sektoru, motivaci a efektivní práci s lidskými zdroji či problematice mezinárodních grantů. Narozeninový NGO Market přinese i módní přehlídku Silver Glamour Fashion Show, výstavu vítězných komiksů soutěže „Promluv k světu bublinou“ na téma Cílů udržitelného rozvoje. Zastavte se kdykoliv od 11:00 do 19:00 a přijďte zjistit co je to SWAPping, domškoláctví i jak se odchází z dětských domovů a mnoho dalšího.

Letošní ročník se nese ve znamení oslav 20 let společného prožívání příběhů občanské společnosti. Střípky zajímavých příběhů dokumentují videa neziskových organizací, osobností a aktivních jednotlivců, kteří se do naší narozeninové kampaně zapojili. Videa můžete zhlédnout na FB stránce NGO Marketu. Více informací naleznete na www.forum2000.cz.

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více