Ska událost roku – koncert skupiny ACYLPYRIN

31. 10 2018 - klub Randál - Bratislava

Legenda první bratislavské ska scény – kapela Acylpyrin znovu vystoupí po třicetileté přestávce.

Koncert proběhne 31. října 2018 v klubu Randál v Bratislavě.

Málo se o tom mluví a píše a pamatují si to jen ti, kdo v té době byli teenagery. První polovina 80. let v Bratislavě patřily k první vlně britského ska, která k nám dorazila s doznívajícím mezinárodním boomem kapel jako Madness, The Specials, The Selecter, Bad Manners a případně i o The Clash a The Police.

Fanoušci bratislavské ska scény byli od podzimu 1982 do léta 1984 v ulicích jasně viditelnou a velkou subkulturou. Subkulturou s jasně definovanými hudebními idoly, stylovým  „black-and-white“ oblečením a i když to zní téměř neuvěřitelné, od originálu z Coventry, Londýna, Amsterdamu nebo Hamburku se příliš nelišili. Měli jsme naše oblíbené kapely, stylové oblečení, setkávali jsme se v parcích a koncertech a Vydávali fanzín Hop sa-sa. U zrodu bratislavské verze 2 tone ska subkultury stály kapely Brutus, Penny a hlavně Ventil RG (v sestavě s Robo Grigorovem, tedy v letech 1982 – 1984). Acylpyrin tedy nebyl první, ale byl nejoriginálnější a měl nejblíže k soundu 2 tone kapel jako Madness, The Beat nebo Bodysnatchers. Acylpyrin společně s kapelami Pepermint, Instant z Lozorna! vytvořili již v polovině 80. let minulého století podhoubí pro své následovníky Polemic, Ska2tonics, Skafander a další. V roce 1985, těsně před „perestrojkou“  se díky soutěži amatérských kapel „Politická pieseň“ dostalo poprvé slovenské ska i na vinylovou desku s peckou Acylpyrinu „Svet bez piatkov trinásteho“.

Členové kapely Acylpyrin v posledních týdnech tvrdě pracovali, cvičili a připravovali se na svůj velký comeback, který je pro jejich fanoušky skutečnou událostí roku.

31. října se opět po 30 letech setkáme na koncertě skupiny ACYLPYRIN!!

fb událost: https://www.facebook.com/events/721927668141937/
bandzone: http://bandzone.cz/acylpyrin

Predkapela – Princovia
After party – Ska and Punk disco – Wrong ´Em YOYO
Vstupenky v predaji v mieste konania.

Jo Jo Pešta

 

Generálka  😉

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více