Švihadlo slaví 35. narozeniny

13. 9. 2018, Letňák - Střelecký ostrov, Praha 1

Ve čtvrtek 13. září od 19 hodin vystoupí reggae kapela Švihadlo na pražském Střeleckém ostrově, kde oslaví s mnoha hosty a bývalými členy 35 let působení na hudební scéně.

Zatím potvrzení hosté: Cocoman, Vincent Richards, Sista Carmen, One Ivy, Vasilův rubáš, Bharata Rajnošek…

V roce 1983 založil kytarista a zpěvák Petr Šturma kapelu Nouzový východ. Skupina svůj první koncert odehrála v kulturním domě v Mladé Boleslavi v roce 1984. V témže roce absolvovala i koncert v Praze na akci Hanspaulské hudební léto, kde sklidila velký úspěch. Někdy touto dobou se také změnil název kapely na Švihadlo, ale jak sami členové kapely tvrdí „Nikdo už dnes ale neví přesně kdy, ani proč“. Skupina Švihadlo se po krátké punkové epizodě kolem roku 1985 začala důsledně zabývat reggae, které tehdy nepatřilo v Československu k žádaným stylům a vlastně do posluchačského mainstreamu nepatří ani dnes. I v současnosti kapela jako jedna z mála reprezentuje reggae v jeho ortodoxní podobě, a to nejen na české hudební scéně.

Švihadlem za celou dobu jeho existence prošlo velké množství muzikantů. Od jejího založení jsou členy Petr Šturma (kytara, zpěv) a Marie Týzlová (konga, zpěv). K dlouholetým členům Švihadla patří i nestor české rockové scény Jiří Charypar (kytara, zpěv). Od roku 2015 vystupuje místo původního dlouholetého člena Vincenta Richardse (JA) jako host charismatický zpěvák, kytarista a skladatel Yannick Tevi (VU). Stálými hosty jsou též vokalistka Gábina Hráčková a saxofonista Bharata Rajnošek.

Kapela Švihadlo vydala 5 studiových alb, 1 EP a jednu kompilaci. Jejím zatím posledním počinem je album Času je málo z roku  2011.

www.svihadlo.cz
https://www.facebook.com/svihadlo/

fb událost koncertu: https://www.facebook.com/events/444943916018068/

Předprodej vstupenek za 225 Kč: https://www.ticketstream.cz/tsp/ts1website/akce/svihadlo-35-let-kapely-hoste-mr-cocoman-sista-carmen-vasiluv-rubas-a-cela-rada-byvalych-clenu-kapely-letnak-leto-pro-prazany-www-letnak-cz-122580

švihadlo

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více