Synové slavných reggae legend míří na Uprising

Zlaté Piesky navštívi Julian Marley a Andrew Tosh

andrew tosh

To nejlepší, co může potomek zdědit po svých rodičích, je jistě talent. A ten určitě nechybí ani jedné ze dvou nových hvězd, které míří do Bratislavy na 11. ročník Uprising festivalu. 24. a 25. srpna se na velké pódium na Zlatých Pieskoch totiž postaví Julian Marley a Andrew Tosh.
Julian, věčně optimistický a energií sršící zpěvák, producent, textař i humanitární aktivista, byl jediným synem Boba Marleyho, který žil střídavě v Británii i na Jamajce. Původ a silné muzikantské kořeny se nezapřeli a Juju vydal své první demo už jako pětiletý. Po něm následoval nespočet úspěšných releasů, ať už platinové remixové album „Chant Down Babylon“ nebo spolupráce s Lauryn Hill v legendárním Tuff Gong studiu ověnčená Grammy za nejlepší album roku. Při tvorbě i na pódiu pravidelně stojí po boku otcovy kapely The Wailers či The Uprising Band a vídat ho můžeme is  jeho bratry Stephenem nebo Damianem, se kterými spolupracuje i pod známou značkou Ghetto Youths International.
Charakteristický vokál a očividnou podobu sdělil po otci i Andrew Tosh. Ten se stejně jako Peter Tosh nebojí bojovat za rovnost a spravedlnost a patří mezi přední zpěváky uvědomělého roots & culture reggae. Svět ho poznal po boku The Wailers, s nimiž absolvoval velké mezinárodní turné, už na počátku 90. let. Celou svou kariéru věnoval svému zavražděnému otci a kromě vlastní tvorby má na kontě i album z 2004, na kterém přezpíval jeho největší hity. Prostřednictvím jeho nezaměnitelného hlasu ožijí i na Uprisingu legendární skladby „Legalize It“, „Bush Doctor“ či „Johnny B Goode“.
Andrew i Juju se tak zařadili k dlouhému seznamu hvězd jako Gentleman, Inner Circle, Lee Scratch Perry & Mad Professor, Mighty Diamonds, kteří svou show poctí letošní Uprising festival. 24. a 25. srpna se může Bratislava těšit na další nezapomenutelný ročník oblíbeného reggae a urban music festivalu a vrchol slovenského festivalového léta.

julian marley

VSTUPENKY
http: //bit.ly/uprising2018-tickets
UPRISING
https: //www.uprising.sk/
https: //www.facebook.com/uprisingfestivalofficial/
http: //instagram.com/uprising_festival

HUDBA

 

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více