Zion Train oslaví v listopadu své 30. narozeniny i v Česku!

22. 11. Praha a 23. 11. Brno

Praha – Futurum Music Bar – 22. 11. 2018

Britský taneční projekt Zion Train asi v Česku není třeba příliš představovat, jezdí sem pravidelně už od devadesátých let a milují to tady. Právě díky nim si hodně lidí našlo cestu od elektronické muziky směrem k dubu a reggae a jejich label Universal Egg patří k zásadním britským vydavatelstvím pro tuto muziku. Na pražskou oslavu s Neilem Perchem vedle Dubdaddy a dechové sekce přiletí exkluzivně i britský top-a-di-top singjay YT. Takže neváhejte, tohle bude oslava jak za starých dobrých časů 🙂 Support: Shakk-Attack.

Brno – Eleven Club – 23. 11. 2018

V pátek 23. listopadu v Brně v klubu Eleven vystoupí jedno z nejzásadnějších jmen dubové a taneční scény, projekt britského producenta Neila Perche ZION TRAIN. Do Brna přijede v plné sestavě s jejich letitým vokalistou Dubdadou a dechovou sekcí. Vystoupení je součástí turné oslav třiceti let jejich existence.
Těšit se můžeme na typický Zion Train trademark, tedy na originální a chytlavé pojetí reggae a dubu s přesahem do elektronické taneční scény, kterým na dlouhé míle přesáhli popularitu zmíněných karibských žánrů.
Sekundovat jim budou dva přední české dubové live acty, brněnští Rybydub a Shakk-Attack z Prahy.

Skupina byla založena v roce 1990 v severním Londýně, zakládajícími členy jsou zpěvačka Molara, DJ a baskytarista Neil Perch, trumpetista David Tench, harmonikář Colin Cod a trombonista Chris. Původním cílem všech jmenovaných bylo založit si dubový soundsystém, po chvíli však začali vydávat vinylové desky. První z těchto desek byla limitovaná edice singlu „Power One“, která byla vyprodána takřka okamžitě po vydání. Druhé pokračování, „Power Two“ se stalo neméně fenomenální záležitostí a v roce 1992 ovládlo britskou reggae a dubovou scénu. Pro svůj další singl si pozvali veterána jamajské reggae scény Devona Russela, aby spolu s ním nahráli předělávku jeho klasiky „Jah Holds The Key“. Tento singl se stal do té doby nejúspěšnější nahrávkou Zion Train a vytvořil jim dostatečně zvučné jméno na to, aby mohli začít pracovat na debutovém albu.

Debutové LP Zion Train vyšlo v roce 1993 pod názvem Passage To Indica a dnes je již v podstatě sběratelskou raritou. Kvůli velkému zájmu fanoušků bylo toto esenciální dubové album v roce 2005 vydáno v reedici. Neméně kultovní je i druhé album Zion Train, ve své době velice očekávané LP Natural Wonders In The World Of Dub z roku 1994. I tato deska musela být kvůli zájmu okolí v roce 2005 znovu vydána. V průběhu roku 1994 nahráli Zion Train několik EP, kde spolupracovali s Knights Of The Occasional Table, Diatribe, Conscious a Trancemasters. Tyto spolupráce byly koncem roku 1994 vydány na albu Siren. V roce 1995 vydali Zion Train singl „Get Ready“, který se později téhož roku objevil na jejich čtvrtém studiovém albu Homegrown Fantasy.

Roku 1996 vydali Zion Train své v pořadí páté LP, které nazvali Grow Together. Objevila se na něm předělávka skladby „Babylon’s Burning“ od punkové skupiny The Ruts. V roce 1997 byla pod názvem Single Minded And Alive vydána dvoudisková kolekce největších hitů Zion Train. Po třech letech čekání vychází další studiové album Zion Train Love Revolutionaries (2000). Dalším Zoin Train je LP Original Sounds Of The Zion, které vyšlo v roce 2002. Ke spolupráci na něj byli pozváni jamajský Levi Roots, Jono z manchesterské dubové skupiny Nucleus Roots a Pat Fulgoni z funkové skupiny Kava Kava. V roce 2004 bylo k albu vydáno remixové LP, o rok později pak vyšly ve zmiňované reedici první dvě desky skupiny. Poslední dvě alba vydali v roce 2007 s názvem Live As One a v roce 2011 desku State Of Mind, 2015 Land of the Blind. Jejich koncerty jsou tak vždy plné energické atmosféry, nejinak tomu jistě bude i při jejich letošních koncertech.


Více info:

Praha – Futurum Music Bar
Datum: 22.11.2018, Start: 21:00, Doors: 20:00
Předprodej: 350 + poplatky na webu Futurum Music Baru, na pokladně Lucerna Music Baru (bez poplatků), GoOut.cz, Ticketmaster, Ticketportal
fb událost: https://www.facebook.com/events/743159812683058

Brno:
Datum:
23.11.2018, Start: 20:00 
Předprodej:
250/300 CZKna GoOut.cz a v Indies
Zion Train IPA – special anniversary beer edition (Kočovný Kozi brewery)
fb událost: 
https://www.facebook.com/events/718537641844575/

 

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více